DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

3D yazıcı


Üç boyutlu bilgisayar tasarımlarını çeşitli materyaller kullanarak gerçek bir objeye dönüştüren teknoloji harikası bir üründür 3D yazıcı.
Bu yazıcılarla birçok farklı teknik kullanılarak üretim yapılabilir. En yaygın kullanıma sahip "fused deposition modeling" ile tasarım katmanlara ayrılır ve üç boyutlu basılabilir forma dönüştürülür. Termoplastik, titanyum, kağıt, seramik, metal ve daha birçok madde kullanılarak yazıcılardan üç boyutlu objeler elde edilebilir.
1984 yılında Charles Hull tarafından geliştirilen üç boyutlu baskı teknolojisi hala geniş bir kullanım alanına sahip değil. Artık fiyatının 2000-3000 dolarlara düşmesi ve bayiliklerinin artması sayesinde bireysel kullanımın da hızla yaygınlaşacağı öngörülüyor.
Böylece, eğer hammaddeye sahipsek elimizin altında olan her objeyi modelleyerek ya da yepyeni tasarımlar yaparak seri üretime geçebileceğiz ve her ev aynı zamanda bir fabrika olacak.
Sayfa: