DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

5G mobil internetToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Bugünlerde ülkemizde 3G'den 4G'ye geçecek olmanın heyecanı yaşanırken Dünya'nın gelişmiş bazı ülkeleri 5G'yi test ediyor. Normalde bizde de 4G'ye geçişin 2 sene kadar önce olacağı düşünülüyordu. 4G'ye geçecek ilk GSM firması Turkcell olacak ve diğer firmalar da peşi sıra bu teknolojiye geçeceklerdi. Sonra bu hedef bir sene gecikecek şekilde revize edildi. Fakat yine olmadı ve şimdi 2015 sonu 2016 başı gibi ülkemizde 4G'yi tecrübe edeceğimiz söyleniyor. Bu sefer kesin gibi, çünkü ilgili firmaların reklam çalışmaları da başladı.

Biz 4G'ye geçmeye çalışırken Samsung Kore'de 5G ile 7.5gigabitlik rekor indirme hızına ulaştığını duyurmuştu. Bunun üzerine İngiltere'den Surrey Üniversitesi (University of Surrey) "o da bişey mi?" dermişçesine bir açıklamada bulundu. Surrey Üniversitesi'nin ulaştığı hız 1 terabit!

Biz 4G'yi çok hızlı olduğunu düşünerek kullanırken gelişmiş ülkelerde 5G'ye geçecekler. 5G ile saniyede 1 filmi rahatlıkla indirebilecekler.

Tabi ben hemen indirme hızından bahsetmiş olsam da bilim insanları 5G'yi çok farklı amaçlarla kullanmayı hedefliyor. Bu teknoloji ile araçların şoförsüz otomatik olarak kullanılması ve trafik sıkışıklığının önüne geçecek şekilde kullanılması öngörülüyor. Doktor robotlar ile ameliyat yaparak sağlık sektöründe de çığır açacaklarmış.
Sayfa: