DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Aile içi şiddet


Geçtiğimiz hafta içini Ankara'da bir akrabamızın evinde geçirdim. Gittiğim ilk gün öğle vakitlerinde kapının çalmasıyla yerimden kalktım ve kapıyı açtım. Gelen iki-üç yaşlarında minik bir kız çocuğuydu. İçeri davet ettim birlikte kuzenimin odasına geçtik. Önüne elime gelen bütün oyuncakları serdim ve yanına oturdum. Bir yandan onunla konuşuyor bir yanda da oyununa ortak oluyordum. Kasiyer kız olmuştum ve aldığı ürünleri kasadan geçirirmiş gibi "düt düt" diye sesler çıkarıyordum. Derken oyuna biraz hava katıyım bari dedim ve hırsızlık yapan bir kadını gördüğümü söyledim. O benim annem çalmadı bir şey o dedi. Ödedik parasını dedi. "Eğer çaldıysanız ah ederim annene ama" dedim. Demez olaydım Çocukcağız açtı ağzını başladı hıçkıra hıçkıra ağlamaya. Ben daha ne olduğunu anlamadan yengem geldi odaya. Olan biteni anlatırken bizim ufaklık kalktı kapıya koştu "anneme gidiceeeem onu istiyoooom" diye sızlanmaya, biz durdurmaya çalıştıkça daha çok bağırıyor susturmaya çalıştıkça daha da çığlığı basıyordu. En son "tamam yok annene bir şey yapmayacağım söz veriyorum, gel şeker alalım sana" dedim de öyle sustu minik oyun arkadaşım.

Çocuk eve gittikten beş dakika sonra yengemin yanına gidip olayın aslını öğrenmek istediğimi söyledim. Anlattığına göre babası annesini daha geçen hafta hastanelik etmiş. Bunu utanmadan çocuğunun gözleri önünde yapmış. Pislik herife ağzımdan ne çıktı bilmeden küfürler hakaretler savurdum. Bilemezdim ki böyle bir olay yaşadığını.

Öğrendiğim bir şey varsa; bir daha bir çocuğa "annene ah ederim bak" diye tehdit etmemem gerektiğidir.
Sayfa: