DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Azitro kullanmakToplam 4 fotoğraf bulunmaktadır
Azitro 200mg 5ml oral süspansiyonu kedimde tecrübe ettim. Etken maddesi Azitromisin. Azro şuruba muadil olarak eczacımız tarafından verildi. Azitro azalid gurubu bir antibiyotik. Solunum yolu enfeksiyonlarına karşı kullanılabiliyor. İçindeki toz, su ile karıştırılarak şurup haline getiriliyor ve gereken dozlarda kullanılıyor. Bana göre bu şurup gayet güzel kokuyor. Hastanın kendini daha iyi hissetmesi ile Azitro’nun hemen bırakılmaması gerekiyor. Lakin erken bırakıldığında enfeksiyon nüksedebiliyor. Dolayısı ile katiyetle doktorunuzun belirlediği süre zarfında Azitro kullanmalısınız.

Azitro soğuk algınlığı tedavisinde kullanıldığı gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklarda da etkili(ymiş). Doz ayarlamalarının çok dikkatle yapılması öneriliyor. Yemeklerden 1 saat önce veya yemek yedikten 2 saat sonra kullanılmalı. Genel anlamda en az 5 gün kullanılması tavsiye ediliyor. 45 kilo ve üzeri çocuklara yetişkin dozu uygulanabiliyor. Genellikle ilk 2 günden sonra kullanılan dozun yarı yarıya düşürülmesi tavsiye ediliyor.

Son zamanlarda antibiyotik kullanımının daha sonraki hastalıklarda geliştirebileceği dirençten dolayı tavsiye edilmediğini bildiğinizi tahmin ediyorum. Azitro'nun da direnç geliştirebilecek tipte bir ilaç olduğunu unutmamak gerek.

Fiyatı 11TL, eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabiliyor.
Sayfa: