DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Battaniye


Battaniyem, annemin 90'ların sonunda beni kışın dondurucu soğuğundan korumak adına sarıp sarmaladığı, kendimi onun içinde mutlu hissettiğim, çocukluğumun en değerli eşyalarından biri. Yorganın o ilk anda hissettirdiği itici soğukluğuna karşın battaniyem vücuduma değdiği ilk anda yavaş yavaş yayılan ve iliklerime kadar işleyen sıcaklığıyla her zaman tercih ettiğim olmuştur.

Yatağa girmeden önce battaniyem üzerimde olmadan ve kuru üzümümü somurarak yemeden uyayamaz idim küçükken. Mükemmel bir ikiliydi benim için: sıcak ve tatlı. Yatağa gireceğim zamanı iple çeker, battaniyeme kavuşacağım o anı beklerdim. Erkenden yatağa gönderilmekten şikayetçi değildim diğer çocuklar gibi. Yatağa girdiğimde uyumuyordum,battaniyemi kafama kadar çekip hayallere dalıyordum.Beni çocuk aklımdaki, o hayatın anlaşılmaz olaylarından uzaklaştırıyordu battaniyem, yeniden pembemsi bir hayat bahşediyordu sanki. Evet, bu dediklerimin hepsini yapıyordu gerçekten sihirli battaniyem. Battaniyemi alıp bir köşeye çekilmek dinginlik sağladı her zaman bana. Bu yaşıma kadar onlardan hiç ayrılmadım, film izlerken, otururken, evin içinde dolanırken...

Bundandır ki bu zamana kadar aldığım en güzel hediyelerden biridir, battaniye...
Sayfa: