DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Beta BalığıToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Balık beslemek istiyorsanız ve bu işin sorumluluğunu düzenli olarak üzerinize alabileceğinize inanmıyorsanız tercih edebileceğiniz balık.
Doğal yaşam alanı Asya (Tayland, Malezya, Kamboçya ve Vietnam) olan, yaklaşık 4-6 cm boyunda bir balık türü.Ciğerli balık denilen türdendir. Belirli aralıklarla su yüzeyine çıkıp oksijen alırlar. Yani çok az oksijenli suda hayatlarını havadan aldıkları oksijenle sürdürebilirler.
İlk balığımı aldığım mağazaki görevli uzun uzun anlatmış nerelerden nasıl geldiklerini, ıslak pamukların arasında seyahat edebilen bu balıkları öldürebilmeniz biraz zor. Ortalama yaşam süreleri 2-3 yıl olmakla birlikte profesyonel bir bakımla 7 yıl yaşayabildikleri söylenmekte. Oksijensizliğe dayabildiği gibi uzun süreli açlığa da dayanıklı bir balık. Bunu genelde hareketsiz durmasına borçlu olduğunu sanıyorum. Kendi türünden balıklarla ( başka türlerle de muhtelemen) geçinemeyen bir balık olduğu için yalnız kovboy takılıyor.
Benimki gibi soğuk bir evde, arada 2-3 gün eve uğramadan 2 haftada bir suyunu değiştirerek balık beslemek istiyorsanız biçilmiş kaftan. Bu konuyla ilgili araştırma yapmadım ama uzun dönem hafızası olduğunu düşünüyorum beni tanıyor ve yem vermeye gittiğimde fanusun hep aynı noktasına geliyor.
Sayfa: