DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Bobby Henderson


Uçan Spagetti Canavarı 'nın "peygamberi" ve Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı'nın "yaratıcısı". Dolayısı ile Pastafaryanizm'in kurucusu. (Bilmeyenler ya da farketmemiş olanlar için İngilizce "pasta" kelimesinin Türkçe karşılığının "makarna" olduğunu belirtmekte fayda var.) Yani adam makarnaizm gibi bişeyin kurucusu.

Kitabın kapağının Türkçe çevirisinde benim yukarıda yaptığımın aksine "Uçan Spagetti Canavarı " terimini özel isim olarak değerlendirmeyip sonuna "nın" eklerken kesme işareti kullanmamışlardır. Belki de bu "terimi" o kadar da kutsallaştırmayıp basitliğin dayanılmaz hafifliğinden faydalanmak istemişlerdir ya da belki de bir yazım hatasıdır değil mi? :)

Kitabın yayınlanması için 80.000 dolar civarında bir ödenek aldığı söylenmekte ki bu tip "orjinal" fikirlerin gerçekten özgür bırakılıp geliştirilebilmesi açısından manevi desteğin maddi desteğe dönüşmesinin ne kadar önemli bir hamle olduğu, Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı'nın ülkemizde dahi satışa sunulmuş olup ilgi görmesinden de belli oluyordur herhalde.

Gerçi Bobby Henderson kitap satışından elde edeceği gelirle bir korsan gemisi yapmayı ve Dünyayı dolaşarak tüm kafirleri Pastafaryan dinine geçirmeyi planladığını söylemiş.
Sayfa: