DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Botobüs


İETT’nin daha fazla yeşil alan fikri ile tasarladığı "Botobüs" ilk olarak 87 Edirnekapı-Taksim hattında hizmete girdi. Toplu taşımada İstanbullu'lara bambaşka bir tecrübe yaşatan "Botobüs" üst kısmına yerleştirilen bitkilerle fotosentez yaparak karbon emisyonunu azaltırken, çatısı güneş ışıklarına direkt maruz kalmadığı için enerji tasarrufu sağlayacak ve klima performansını arttıracakmış. Böylece ilk defa dolaylı da olsa fotosentez yapabilen bir otobüs tecrübe etmiş oluyoruz arkadaşlar.

Atıl klima suyu ile de, yaz kış yaşayabilen bitkilerden oluşturulan ekolojik çatıdaki bitkiler sulanacakmış. Bu şekilde de her damla suyun değerli ve kullanılabilir olduğuna dikkat çekilmek istenmiş.
Sayfa: