DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Çelişki


Öncelikle merhaba.Bu benim Tecrübelerimizde yayınlayacağım ilk yazı. Aslında bu yüzden klavyenin tuşlarına biraz çekingen basmıyor da değilim ama umarım başlangıca göre iyi bir şeyler çıkar :).

Asıl konuya geçmeden önce bugün Türkiye ve orta doğu ülkelerinde yaşanan emperyalizm ve sermaye güdümlü vahşetin katliamların ve acının hepimizi etkilediğini,her sabah bir karabasana uyanırmışcasına ölü ama yaşamanın verdiği umut ve güçle ayağa kalkabildiğimiz hepimizin bir gerçeğidir.Elbette bu karabasan ortamını tartışırken insanın ırkını,rengini,dinini ve mezhebini sorgulamak doğru olmaz.Ancak şimdi bahsedeceğim konu büyük bir çelişki üzerine.

Bugüne kadar bu ülkenin ortak değerlerine küfreden, okullarına saldıran, Atatürk büstlerini yakıp yıkan, öğretmenlerini ve askerlerini katleden mossad ve cia uzantısı emperyalist ve faşist bir zihniyet şimdi savaş kapılarına dayandığı zaman askerlerine pusu kurduğu aynı Atatürk'ün ordusundan yardım dilenmekte.Bunu yaparken de normal şartlarda kendi şovenist söylemleri çerçevesine sıkıştırdığı "Halkların Kardeşliği" edebiyatına sarılmakta.O zaman adama sormazlar mı bu zamana kadar kardeşliğiniz neredeydi diye? Madem kardeşimizsiniz(şayet bir zamanlar ben de samimi olarak kardeşliklerine inanmıştım) bu zamana kadar ne diye ortak kardeşlik değerlerimize saldırıldı ve şimdi de saldırılıyor? Ve madem Kardeşimiz değilsiniz ne diye Kobani'den kaçıp Türkiye topraklarına sığınıyorsunuz?
Siz hiç Kurtuluş Savaşı'nda kaçan Türk mülteci gördünüz mü? Ya da Vietnam Savaşı'nda oraya buraya sığınan Kuzey Vietnamlı? Bir omzunda bebeğini diğer omzunda top mermisini taşıyan kadınlar enayi miydi? Orasının sizin olduğunu düşünüyorsanız buyrun sizi tutan yok.

Buradan benim savaş çığırtkanı olduğum düşünülmesin. Barışın kaybedeni ve savaşın kazananı yoktur. Eğer kardeş isek herkes binlerce yıldır süren bu kardeşlik kurallarına uysun. Amacım küçük gibi görünen büyük bir noktaya dikkat çekmek, kimseyi ötekileştirmek değil.
Sayfa: