DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy kullanmayanları suçlamak


İnsanları sandığa götüremedik, başarısız olduk demiyorlar. İşe yaramazlıklarını halka mal ediyorlar. Ben oy vereceğim, sen yiyeceksin öyle mi? "Hadi oradan" dedim ve ben de oy vermeye gitmedim.

Devlet Bahçeli'yi ülkeyi yönetmeye muktedir bulan kaç kişi var?
Kemal Kılıçdaroğlu'nu karizmatik bulan var mı?

Bu soruların cevabı koca koca kitleler tarafından "hayır" olarak haykırılırken, bu adamların önerdikleri, hem de "iktidara karşı ama iktidar kafalı" olan bir insana %38,5 oy çıktıysa bu bile büyük başarıdır.

Bu durumu dayatanlara oy vermek; köle olmayı kabul etmek ve sistemi meşrulaştırmaktır. Oy vermeyenleri tebrik ediyorum. Oy vermek, halkın kendisini temsil ettiğine inandığı birine evet demesiyle olur. Bir kişiyi eleyebilmek için kötünün iyisini seçmeye çalışmakla değil!
Kendi tercihlerini yaparak sandığa gitmeme hakkını kullanan vatandaşları bu seçim sonucunun sorumlusu ilan edip, "siz oy verseydiniz kazanırdık." saçmalığını benimsemiş bu insanlar hangi demokrasiden bahsediyorlar? Halkın çoşku ve güç istediğini anlayamayıp pasif bir muhalefet benimseyen ve "akp ile aynı zihniyetteyim, Abdullah Gül'ü sevenler bana oy verecekler." diyen, daha önce siyasette aktif rol almamış, kendisine "daha konuşmayı doğru düzgün beceremiyor, bizi dünyaya karşı nasıl savunacak?" dedirten bir çatı aday sunulması suçun kimde olduğunu gösteriyor? Sen cumhuriyetçi kesime güven, çoşku ve azıcık bile seçimi kazanma umudu vermedikten sonra bütün yıl boyunca çalışıp zar zor tatile giden insanlardan kalkıp oy vermelerini bekleyemezsin. Ayrıca günümüz siyasetinin diğer hiç bir zamanda olmayacak kadar kirlendiğinin bilincinde olarak verecekleri oyların yine aynı pisliğin içine gideceklerini bildiklerinden haklı olarak oy vermeye gitmemişlerdir.
Sayfa: