DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Daum & Markus Merk


Az önce Galatasaray-Bursaspor maçını izledim.6-0 biten maçın sonucunda Bursaspor'un teknik direktörü Daum'un yüz hali "Bu mağlubiyetle ipimi çekerler, sanırım artık Bursaspor'da son günlerim" bakışı gibiydi.Uzun yıllardır, "Türkiye'nin ekmeğini yemiş" bu teknik direktöre duyduğumuz "derin" saygının biraz yersiz olduğu kanaatindeyim.Kendi ülkesinde kabul görmeyen,son yıllarda Almanya'nın alt liglerinde dahi iş bulmakta zorlanan bu "spor adamı"nın Türkiye'de bu kadar uzun yıllar görev yapmasını bizim yabancı hayranlığımıza bağlıyorum.Almanya'nın kendi dilini konuşma ve konuşturma hususunda ne kadar kararlı olduğu bilinir.Ama Türkiye'de yıllarca bulunmuş Daum'un halen basın toplantılarında tek kelime Türkçe konuşmaması bana göre biraz da Türk insanına duyduğu saygının(!) göstergesidir.Türkiye'de olmayacak adamı bir marka haline getirmemiz, aslında bir çok alanda çok daha iyi işler yapabilecek kalifiye yeteneklerimiz varken kendi insanımıza tanımadığımız krediyi, çok ta başarılı olmayan ve asla fark yaratamayacak bu insanlara tanımamız sanırım milletçe bizim en kötü huylarımızdan biri.Galatasaray'a UEFA kupasını kazandıran Fatih Terim'di.Bursaspor'a hayallerinde dahi olmayan şampiyonluğu yaşatan isim de yine bir Türk teknik direktör, Ertuğrul Sağlam'dı.
Şimdi de Lig Tv'de maç yorumlarını izliyorum, fakat yine bir başka Alman, Markus Merk'in bir Türk televizyonunda Türkiye Süper Lig maçlarını bir çevirmen eşliğinde salt Almanca olarak yorumlaması size de itici gelmiyor mu?Aynı Markus Merk Türk takımlarının Avrupa maçlarında bizi delirtecek kararlara imza atmış, tüm takdir haklarını rakibimiz olan takımlardan yana kullanarak bize saç baş yoldurtmamış mıydı?Peki bütün bunlar bir yana bizim bu Alman'ların yerine koyabilecek kapasite insanımız yok mu?
Bütün bu yazdıklarımdan Alman milletine karşı olduğum düşünülmesin.Ancak bana göre bize çok ta birşeyler katmayan bu insanlara maaş ödeyerek paralarımızı çarçur etmiyor muyuz?Aynı şeyi onlar bize yaparlar mı sizce?
Sayfa: