DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Dünyaya geliş amacımız


Dünyaya geliş amacımız...Bunu düşündüğüm zaman vücudumuza girip bizi hasta eden mikrop, bakteri ve virüs türü yapılar aklıma geliyor.Bünyemizde bunları hayatımız boyunca az ya da çok barındırıyoruz..Fakat her canlı yapının iç güdüsel nüfuzlanma çabası bu türler tarafından da "başarılı" bir şekilde devam ettiğinde ateşimiz çıkıyor ve hastalanıyoruz.Bünyemiz savunma mekanizmasını aniden kuvvetlendirmeye çabalıyor ve antikor sayımız artıyor.Eğer bağışıklık sistemimiz bu türlerin çoğalmasını durduramazsa yaşamımız sonlanıyor ve ölüyoruz...

Fakat ölümümüz, sonunda bu türlerin de bünyemizde yok oluşları anlamına geliyor...

Kısacası vücudumuzdaki bu türlerin pervasızca çoğalma ve onlara karşı savaşan antikorlarımızla mücadelesi başarılı olmuş gibi gözükse de bu durum savaşı iki tarafın da kaybetmesi anlamına geliyor.Sonuç yok oluş şeklinde vuku buluyor.

Dünyayı da bir bünye olarak nitelendirirsek, biz de bünyede sürekli çoğalan bakteriler gibiyiz.İlk çağlardan bu yana hiç durmadan artan nüfusumuzla Dünyamız'ın hastalanmasına sebep oluyor, küresel ısınmaya sebebiyet veriyoruz.Eğer buna bir son vermezsek sonunda yok oluşu tecrübe edeceğiz ama bu tecrübe bir başka türe aktarılabilecek mi, ona dair dahi şüphelerim var.

Görüntü şu ki hayat; mücadelenin kazanılması veya kaybedilmesi üzerine değil, sürdürülebilir tutulması üzerine kurulu.Gerçi doğa bunu öyle ya da böyle başaracak, o konuda bir şüphem yok.Ancak bu mücadelenin "insan" kanadının devam edebilmesi için kendimize çeki düzen vermeli ve konuya nüfus artışı ve bununla ilgili çoğalmamızın, durağanlığımızın veya geri gidişimizin ne şekilde planlanacağını çok detaylıca düşünerek başlamalıyız.
Sayfa: