DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Eşek arısıToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Çocukluğumun korkulu rüyası siyah kanatlı eşek arılarıdır. Fotoğraftaki arı türü tarafında sokulmayı tecrübe etmiş biri var mıdır bilmem ama görüntüsüne bakılacak olursa bu bir çeşit uçan tarantula gibi birşey. Kanatlarındaki morumsu görüntü ve siyah kıllı bacakları ile adama 100 metreyi 8 saniyede koşturabilecek potansiyeli olduğu gibi çocukluğumda beni kovalamışlığı da vardır. Ayrıca arkanızdan uçarken sanki motor takmış ve hatta üst düzey uçan bir savaş makinasıymışçasına arkanızdan güdümlü bir füze gönderecekmiş gibi bir hava yaratır. Bizim muhitte çok eskiden bu tip arıların özellikle insanın boynu hizasında bir yerden sokması ile adamı öldürebileceği anlatılırdı. Rivayete göre boynundan sokulan kişinin boğazı içten şişmeye başlar ve nefes borusu kapanır, akabinde kişi soluk alamadığından nefessizlikten ölürmüş.
Bana sorarsanız bu tip bir yaratık sizi ısıracak ya da sokacak olursa, zaman kaybetmeden doğru hastahaneye gidiniz. Alerjisi olanlar için normal arılar dahi öldürücü iken bu tip eşek arılarının "gebertici" etkisi olacağı kanısındayım.
Sayfa: