DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Fukuşima nükleer santrallerinin patlaması


11 Mart 2011 Japonya'da meydana gelen felakettir. 9.0 büyüklüğündeki deprem ve tsunami sonrasında nükleer santrallerinde patlama meydana gelmiştir. Uzmanlar kazaları, Çernobil felaketinden sonraki en büyük felaket olarak tanımlamıştır ve tüm reaktörlerde sorun yaşanması kazaları bugüne kadarki en karmaşık felaket yapmıştır. Fukuşima kazasından sonra binlerce kişi hayatını kaybetmiş ve hala devam eden radyoaktif sızıntı meydana gelmiştir. Fukuşima bölgesindeki nükleer santrallere 20 km uzaklıkta tutulan balıklarda yüksek oranda radyoaktiv sezyum maddesine rastlanmış ve Amerika'nın birçok eyaletinde 2011 mart ayindan sonra doğan bebeklerde hipertiroid belirtilerin eskisine göre yükseldiği görülmüştür.
Sayfa: