DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

GSS prim borcu (Gelir Tespit Tutanağı)Toplam 4 fotoğraf bulunmaktadır
Geçenlerde (evrakta tarihi yazılı hatırlayamadım bir an) postahaneden bir tebligat geldi. "PTT 'ye geliniz." diyordu. Ben ilk başta ne olduğuna anlam veremesem de yol boyunca aklımdan bin bir türlü olasılık geçti. Bir hayranımız mı var, bize ilan-ı aşk falan etti veya bir hediye gönderdi seven birisi diye aklımdan da geçmedi değil.Ancak gittiğim de bu resimlerini paylaşmış olduğum evraklarla karşılaştım. Yani ilk başta 560 TL küsür borcunuz var ödeyin ya da gelir tespit tutanağı yaptırın ibaresi olan evrak. Daha sonra bu ne iştir diye Hükümet Konağı'na ilgili makama geçtim. Orada da normalde karşılaşamadığım çocukluk arkadaşlarıma rastladım."Aaa sana da mı?" moduna girdik. Onlara tabi 200-300 TL civarında gelmişti. Orada görevli memur yeni çıkan uygulamadan bize bahsetti. SSK, çalışmadığımız günleri prim borcu olarak faizli bir şekilde alıyormuş. Ama askerlik dönemimin de içinde oluşu kafamdaki büyük soru. Asıl sorunsa öyle ya da böyle bu paranın yine bizden çıkacak oluşu.Gelir tespitinden sonra da 560 tl lik ibare 400 küsür bir meblağa dönüşür dedi. Ne umdum neler buldum. Gelir Tespit için de ben bir evrak doldurur geçeriz sanıyordum. O da hüsranla son buldu. 13 sayfadan oluşan bir evrak dosyası geldi önüme. Ve 1 adet fotoğraf, sizden başka gelir kaynağı olan veya emekli olup birlikte yaşadığınız kişilerin de sizinkiyle birlikte maaş bodroları, vukuatlı nüfus kayıt örneği de ekstradan inciler. Anlayacağınız para verip de kurtulunamıyor.
Sayfa: