DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

GSS prim borcu (Gelir Tespit Tutanağı)


Devletin bana işsiz olduğum süre zarfında çıkartmış olduğu yaklaşık 1500 liralık borç ile tecrübe ettiğim GSS ile ilgili halen herhangi bir hamle yapmadım. İlgili olanlar için yazıyorum : 30 Marta kadar gelirimizi tespit ettirirsek hakkımızda daha hayırlı olacağı konuşuluyormuş kulislerde. O da ne demekse...

Paylaştığım videoda hanede kişi başına düşen geliri 300TL'nin altındakilerin herhangi bir borç ödemekle yükümlü olmadıkları söyleniyor. Fakat sistemde öyle karmaşıklık var ki herkese çok değişik borçlar çıkıyor gibi gözüküyor. Borcunu ödeyenlere de tekrar borç çıkabiliyormuş filan... Yalnız uygulamaya ciddi derecede tepki var. İnternet paylaşımlarında gördüğüm şu ki; GSS borcunun tam bir soygun olduğu yönünde görüşler hakim. Ödemeyeceklerini söyleyenler ve kaldırılması yönünde talepte bulunanların sayısı olağanüstü boyutlarda. GSS borcu olanlara şunu söyleyeyim; yalnız değilsiniz, zannediyorum ki GSS borcuna tepkili olan nüfus milyonları buluyor.

Bu arada CHP'li milletvekili Sezgin Tanrıkulu, bu uygulamanın kaldırılması için kanun teklifini meclise sunmuş.Buradan görebilirsiniz. Nasıl değerlendirilir, bilinmez. Borçlu olanların takip etmesinde fayda var diye düşünüyorum.

Sosyal devletlerde geliri olmayan vatandaşa devlet yardım ederken, bizde geliri olmayandan devlet para almaya çalışıyor. Çok mantıklı değil mi?
Sayfa: