DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Hediye olarak fidan diktirmekToplam 3 fotoğraf bulunmaktadır
Her birimizin günlük yaşantımızda tükettiğimiz kağıt, masa, sandalye, kalem gibi eşyalar için yılda "7 ağacın" kesilmesine neden olduğunu daha önceden biliyordum. Yani yaşadığım her bir yıl için 7 tane ağaç dikmem gerektiğinin farkındaydım ve ortalama bir insan ömrünün 70 olduğunu düşünürsek 490 kadar bir ağaç hesaplaması yapmıştım kendi kafamda. Son nefesimi vermeden evvel bu vazifeyi yerine getirmeyi de kafama koymuş, bunu kendime borç bilmiştim. Bünyemde hissettiğim bu sorumluluktan ötürü de fidan nasıl dikebilirim veya diktirtebilirim diye araştırmaya başladım. Bu araştırmalarımın sonucunda ÇEKÜL ve TEMA gibi vakıfların özel günlerde sevdiklerimiz adına fidan diktiklerini öğrendim. "Bu bir insana verilebilecek en güzel hediye olmalı!"diye geçirdim içimden. Kendi adıma bu vakıflara bağış yapmaktansa özel günlerde böyle bir hediyeyle insanları mutlu etmek ve ağaç dikimi adına bilinçlenmelerini sağlamak çok daha mantıklıydı.

Yakın bir arkadaşımın doğum gününün yaklaşmasıyla birlikte de hangi vakıfa bağış yapmalıyım acaba diyerek küçük bir araştırma yaptım. Ve ÇEKÜL vakfının 1994 beri "7 Ağaç Ormanları" adlı bir projesinin var olduğunu öğrendim."Amacı yaşamsal kaynakların dengeli kullanımı ve sürekliliği için, tüketim alışkanlıklarımızı gözden geçirmemiz gerektiği bilincini uyandırmak" olan 7 Ağaç Ormanları'na fidan diktirmeye karar verdim. En az 7 tane olan fidan dikimi en çok ta 500 tane idi. Ben 7 tane fidan seçeneğini işaretleyerek kargoyla birlikte 55 TL ödedim. 2 gün içerisinde de ben arkadaşımın evindeyken kargo geldi ve benim için de büyük bir sürpriz oldu.

Siz de özel günlerde ne alsam acaba diye düşünerek baskı altında kalmak yerine bu anlamlı hediyeyi armağan edin sevdiklerinize derim. Aşkınız için dünyayı tersine çevirerek ne kadar kahraman olduğunuzu gösterin! :)
Sayfa: