DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Hergele Meydanı


Hergele Meydanı, yaklaşık 1 senedir bir türlü bitmeyen inşaat çalışmaları nedeniyle kapalı. Sanırım ben mezun olana kadar da açılmayacak meydan. Soğuk kış günlerinde öğrencilerin sigara içebileceği bir yer olan bu meydanın kapalı olması İstanbul Üniversitesi öğrencilerini bir hayli üzmektedir.

Toplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
İstanbul Üniversitesi edebiyat ve fen fakültelerinin arasında bulunduğu çeşitli siyasi tartışmaların yaşandığı, eylemlerin yapıldığı, pankartların açıldığı ve öğrencilerin çember oluşturup oturduğu meydandır. Bir rivayete göre fakültenin tam ortasında bulunması ve gidilmek istenilen yere ulaşmak için mutlaka ordan geçilmesi gerektiği için zamanında oraya "hergelen meydanı" denilmiş ve zamanla hergele olmuş.

Eskiden çok şiddetli siyasi çatışmalara sahne olmuşken bu meydan şimdilerde yürüyüşlerin sloganlar ve alkış sesleri eşliğinde başladığı, yer alan 2 tane masa tenisiyle pinpon seslerinin yankılandığı, insanların birbirleriyle kaynaşmaya çalıştığı, kedilerin dolaştığı meydan oldu.
Hergele öğrencilerin üniversiteli olduklarını hissettikleri meydandır aynı zamanda.
Sayfa: