DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Hırsız pazarıToplam 4 fotoğraf bulunmaktadır
Uzun zamandır gitmek istediğim bu pazara geçen haftalarda gitme imkanı buldum. İlk gittiğimde pazarın yerini bulamayıp geri döndüm. İkinci gidişimde ise Dolapdere'de pazar günleri kurulan semt pazarını hırsız pazarı sanıp girdim ama daha sonra hırsızlık bir olayı olmadığını anladım.
Bugün Şişhane'den geçerken Dolapdere'deki pazar pazarına uğradım. Pazarın bir ucundan girip öbür ucundan çıktım. Sonrasında o civarda biraz dolanayım derken karşımda başka bir pazar görüverdim. Aradığımız bir şeyi aramayı bıraktığımız anda bulmayı tecrübe ediyordum. İki kere arayıp bulamadığım hırsız pazarı tam da önümdeydi.
Saat 13.00-14.00 civarıydı ve pazar biraz kalabalıktı. Pek büyük olmayan bir T harfi şeklinde serilmiş pazara girip tezgahlara bakınmaya başladım. Çok kısa bir süre sonra bu pazara yalnız başıma girmekle hata yaptığımı anladım. Erkek oranı çok yüksekti ve ben yalnız başıma fazla dikkat çekiyordum. Bir tek dikkat çekmek, laf yemek olsa çok umursamazdım ama ayrıca iki ayrı kişi tarafından ısrarla takip ediliyordum.
Takipçilerimle beraber pazarda iki tur attık. Tezgah sahibi amcalardan birine yaklaşıp tezgahını fotoğraflamayı rica ettim. Fotoğrafta görünmemek şartıyla kibarlıkla kabul etti ve biraz uzaklaşıp beni tezgahıyla baş başa bıraktı. Fotoğraflarımı aceleyle çekip pazardan çıktım, daha doğrusu grup halinde çıkmış olduk. İnsanlar gelmeye devam edince de taksi çevirerek tek başıma yoluma devam etmeyi başardım.

Uzun zamandır gitmek isteyip sonunda gidebildiğim bu pazarda hiçbir şeyi doğru düzgün inceleyemedim, tek bir eşyanın bile fiyatını soramadım ne yazık ki. Yakın zamanda yanımda birileri varken sabahın erken saatlerinde gidip rahat rahat dolaşmak istiyorum. Böylece pazar hakkında daha ayrıntılı ve faydalı bir tecrübe de yazabilirim belki.

Toplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Annelerimiz tarafından bit pazarı olarak söylenilen aslında çalıntı, çöpten toplanılan eşyaların sergilendiği oldukça ucuz olan Dolapdere'deki pazardır. Sabah 5'te açıldığı söyleniyor, illegal birşey yaptıkları halde polis de pek ses çıkarmıyormuş, anlaşmalılarmış sanırsam. Biraz araştırınca çok değerli şeyleri çok uygun fiyatlara bulduğunu söyleyen arkadaşlarım var. Üstelik Cihangir'deki antikacılar da bu pazarı gezip, değerli gördükleri eşyaları uygun fiyatlardan alıp kendi dükkanlarında 100 katı fiyatına satıyorlarmış. Ama sakın "Bu çok değerli birşey, çok güzel vs" tarzında şeyler söylemeyin, yoksa eşyanın fiyatı bir anda yükselebilir ve pazarlık yapabilme ihtimaliniz de düşer.
Sabahın 5'inde yollara düşüp gidip görmekte yarar var, değil mi?
Sayfa: