DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

İçinde Yaşadığım Deri(La piel que habito)Toplam 4 fotoğraf bulunmaktadır
İspanyol yönetmen Pedro Almodóvar'ın 2011 yapımı psikolojik gerilim filmi. Başrollerini Antonio Banderas ve Elena Anaya'nın paylaştığı film konusu itibariyle kült sayılabilecek fakat arabeskimsi tavırlar, Samanyolu Tv'nin "ibretlik" sahnelerine benzer olaylar ve zaten Almodovar'ın hemen hemen bütün filmlerinde yer alan "ağlak" motiflerle kült olmaya yanaşamayan bir filmdir. Yönetmen belli ki burjuvazinin kötü taraflarını, sapıklık derecesine varan cinsel arzuları ve estetik operasyon manyaklığını eleştirmek istemiş,ama bunu çok başarılı bir şekilde aktaramamış beyaz perdeye bence.

Filmin konusu ise kısaca şöyle;başarılı bir plastik cerrah olan Dr. Robert Ledgard (Antonio Banderas) bir trafik kazasında vücudu tamamen yanan eşine yeni bir deri yaratmak için 12 yıl boyunca uğraşır ve nihayet bunu başarır. Ancak eşi aynada yanan vücudunu görünce intihar eder. Küçük kızı Norma bu intiharı görerek psikolojik bir travma yaşar ve insanlardan uzak durmayı tercih eden, içine kapanık bir çocuk haline gelir. Dr. Ledgard, kızını daha sosyal hale getirmek için çabalar, ancak bu daha kötü şekilde sonuçlanır, kızı kötü şekilde bir tecavüze uğrar.

Zaten psikolojik sorunları olan Dr. Ledgard kızına tecavüz eden ve ölümüne yol açan Vicente'i izleyip, yakalar ve cinsiyet değiştirme ameliyatı için denek olarak kullanmaya başlar. 6 yıl süren çok sayıda ameliyat sonrasında Vicente, Dr Ledgard'ın ölen karısı Vera'nın (Elena Anaya) bir kopyasına dönüşür. Dr ledgard karısına benzeyen Vera'ya aşık olur ve onunla birliktelik yaşar. İşin garip kısmı da buradadır zaten....
Sayfa: