DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

İlk konser tecrübesi ve pena kapmakToplam 2 fotoğraf bulunmaktadır
Düşünün bir. Sevdiğiniz bir grup gelmiş. Hayatınızda ilk kez konsere gidiyorsunuz. Herşeyi bir kenara koyup tüm paranızla bir sahne önü bileti alıyorsunuz. Tek amacınız sevdiğiniz grubu olabildiğince yakından dinleyebilmek, onlara daha yakından bakabilmek, belki göz göze gelmek. Senin orada nasıl heyecanlı olduğunu bilmesini istiyorsun, ne kadar koyu bir fan olduğunu bilsin istiyorsun. Ve birde oradan bir anı götürmek istiyorsun. Ama o kadar kişiden bana gelir mi derken eve dönerken ağzın kulaklarında, elinde en sevdiğin grubun penası oluyor. :) Hiçbir alkol veya kafa yapıcı maddenin getiremeyeceği saf mutluluğu hissediyorsun o zaman.

Evet bu güzel tanıtımdan sonra tecrübemi anlatabilirim.(Burdan sonraki kısımda kendi tecrübem, 3. kişi ağzından anlatılmaktadır.) Sene 2012, Hi-Voltage Festival, Küçükçiftlik park. 20 yaşına girecek bir çocuk hayatındaki ilk konserine gidecek. En başta sadece Megadethin olduğunu görüyor ve diğer grupları umursamadan basıyor parayı ve alıyor biletini. Okulda arkadaşlarına heyecanla gösteriyor, hepsi anlamsızca bakıyor. Anlamalarını beklemiyor zaten. Çünkü onlar üniversiteye giriş sınavına Megadeth dinleyerek hazırlanmadılar, onlar için gürültü olan şey o çocuk için bir konsantrasyon sebebiydi. Yorgun düştüğünde veya yıldığında onu gaza getiren, fullediği her testten sonra ona headbang yaptıran bir gruptu Megadeth. Metallicadan nefret ettiği için Megadethi tanımış bir çocuktu o, hiç bulaşmamıştı o Metallica-Megadeth geyiklerine, o sadece işin müziğindeydi. Tanıdığı zaman Sonisphere festivali bitmiş Big 4 gitmişti ve çocuğun tek avuntusu o konserdeki inanılmaz kötü olan ses sistemiydi.

O kadar sevmişti ki grubu, vokalist Dave Mustainenin dışlanıp tekrar yükselmesi onu inanılmaz etkilemişti. Çünkü kendini görmüştü, oda dışlanmış bir çocuktu, arkadaşları tarafından değer görmeyen bir insandı. Onun gerçek bir arkadaşa ihtiyacı vardı, onu her zaman dinleyecek ve onun dinleyebileceği. Müzikle arkadaşlıkları öyle başlamıştı zaten. Ve müziğe 1 verdiyse 10 almıştı. Müzik en yakın dostuydu.

Ve konser grupları beliriyordu yavaş yavaş. Trivium, Kurban, Gitarizma gibi gruplar ön grup olarak çıkacaktı. Ve kendine beraber gidecek birini bulamamıştı, arkadaşları hep normal giriş almıştı. Çocuk ilk konserine yalnız gidecekti. Ailesinin "arkadaşında gelecek mi?" sorusuna, "gelecek anne zaten beraber aldık" şeklinde yalan söylüyordu. Çünkü bilseler hayatta rahat edemezdiler.

Konserde sırada yanındaki insanlarla tanıştı beraber yemek yediler, konseri dinlediler, kafa salladılar. Git gide büyük an yaklaşıyordu. Ama ön tarafa çok uzaktı ve geçebilecek gibi de durmuyordu. Ve şans yüzüne Trivium konserinde güldü. Tam yan tarafında bir pogo* dönmeye başladı. Ve hayatındaki ilk pogo deneyimini ön tarafa geçmek için kullandı, çemberde dönerken ön tarafa geldiği gibi koptu circledan. Artık sahneye yakındı.

Konser başladığında önce Never Dead adlı şarkının introsu girince(videosunu koydum) çocuk konserin başlamaya yakın olduğunu anlamıştı. Şarkı başlayınca kafalar sallanmaya, devil hornlar gösterilmeye başlandı. Hayatının anı gelmişti. 2 yıldır iple çektiği an sonunda gelmişti. Şarkı bitiminde bassçı penasını fırlatıp yeni pena çekmişti. Çocuk o penalardan istiyordu. Almalıydı. Ama nasıl ona atmasını sağlayacaktı. Bassçının dikkatini çekmek için elini kaldırdı, işaret parmağıyla onu göstererek kendince "Adamın hammaddesisin" anlamına gelen bir kafa hareketi yaptı. Bassçı da onu farkedip "Evet öyleyim" gibisinden bir kafa hareketi yaptı. Bassçının dikkatini çekmişti. 9. şarkıya doğru bassçıyla göz göze geldi, tam o sırada sahnedeki ışıklar gidip gelmeye başladı. O sırada çocuğun burnunun yan tarafına sivri bir cisim çarptı. Çocuk en başta anlamadı. Etrafına baktı, hiç kimse farketmemişti. Hızla çömelip elini etrafında gezindirdi.çocugu saatler gibi gelen aslında sadece 20 saniye kadar olan bir süre sonunda çocuk penayı bulmuştu. Etrafındakiler yeni farketmişti. Etrafındakilere nispet amaçlı penayı herkese göstere göstere öptü. Sonra konser boyunca elinden bırakmadı. Çünkü hiç kimseye güvenmiyordu.

Konser çıkışı normal bilet alan arkadaşlarının ne kaçırdıklarını görmeleri için penayı gösterdi. Eve gidince abisine gösterdi. Memlekete giderken evde kaybolmasın diye cüzdanına sakladı ve cüzdanına koyması sebebiyle o penayı kaybetti.
-SON-
Sayfa: