DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Işid'in kurulmasındaki amaç


Bundan 6 ay önce Işid diye bir örgüt var mıydı yok muydu bilinmez ama en azından böyle bir örgütten bizim haberimiz yoktu. Daha sonra birden bire bölgedeki tüm dengeleri alt üst eden, bulunduğu kısımlarda önüne geçilemeyen bir güç haline geldi Işid...

Birkaç gün önce televizyonda Işid'in, Esad'ın ordusuna ait olduğu ileri sürülen silahları hiçbir dirençle karşılaşmaksızın ele geçiriş görünütülerini izledim. Doğru mudur bilemem fakat, Esad'ın ordusu karargahlarını terketmiş ve ellerinde bulunan tüm mühimmatı imha etmeden, öylece ikram edercesine Işid'e bırakıp gitmişlerdi.

Bir yandan da herkesin bildiği kafa kesme görüntüleri var.

Sonradan da bu Kobane olayları...

Benim bu 3 ciddi veriden anladığım şu : Işid halkta tepki uyandırmak için oluşturulmuş bir örgüt. Halk dediğim sadece bizim halkımız değil. Suriye tarafında bir tampon bölge oluşturmak, Suriye'ye karşı yapılacak çok uluslu veya çok ulusluymuş gibi gözüken askeri operasyonların çok "gerekliymiş" gibi gösterilmesini sağlamak için kurulmuş bir örgüt olamaz mı bu Işid? Türkiye'den önceki son adım olarak görülen Suriye'nin düşmesi için Esed'e yapılan baskılar sonuç vermeyince, Suriye'ye karşı askeri güç kullanmak şart olmuş olamaz mı? Bunun için de Işid gibi tüm dünya milletlerinden insanların kafalarını kesen, Kobane'yi işgal etmeye hazırlanan, halk tarafından "canavar" olarak algılanması için hem kendisinin hemde diğer oyuncuların var güçleri ile çalıştıkları aşikar değil mi?

Emperyalizmin halka karşı birşey yapılamayacağını Kurtuluş Savaşı ile çok net öğrenmesi, yeni taktikler geliştirmesine sebep oluyor. Şimdi en nihayetinde Türkiye'nin zararına olacak bir operasyon için yine Türk halkından destek alacaklar.

İcabında Mehmetçikler, sözde Işid'i özde Esed'i durdurup Suriyeyi Amerikan ordusuna teslim etmek için Şam'a kadar girecek. Bir başka ülkeye operasyon yapacak olan ordumuza oranın halkı tarafından ciddi bir tepki gelmemesi için önceden sayısı artık milyonları aşan Suriyeli'nin ülkemize alındığını biliyorsunuz. Bu "politik" hamle daha sonra Mehmetçik'in "Şam" operasyonunda mümkün olduğu kadar az zayiat vermesi için değil miydi? Sonunda Esed'i düşürüp emperyalizmin bize vermiş olduğu "maşalık" görevini başarı ile tamamladıktan sonra Işid kendiliğinden yok olacak. Bizim politikacılar da o esnada Türk ordusunun "kahramanlığından" dem vurup dünyaya nasıl hükmettiklerini, eski iktidarlar gibi pasif olmadıklarını filan bağıra bağıra kürsülerden anlatacaklar. Her zaman olduğu gibi bütün televizyon kanalları onları gösterecek. Maalesef cahil halkımız bunu da yiyecek ve sonraki seçimlerde yine onlara oy verecekler. Dolayısı ile verilen bütün hedefler bir bir tutacak.

Irak'ı önceden düşürmüş olan emperyalizm, bu sefer Suriye'yi de düşürmüş olacak ve Türkiye sınırları abluka altına alınmış hale gelecek. En son sıra Türkiye'ye gelecek. Fakat planlanan o ki Türk halkı Türkiye aleyhine çalışacak. Plan tıkır tıkır işliyor değil mi?
Sayfa: