DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Kediyi enseden tutarak kaldırmak


Anne kediler, yavruları doğduklarında onları taşıyabilmek için ağızlarıyla enselerinden tutarlar. Aslında bu sadece kediler için geçerli bir durum değildir, fakat insanoğlunun gücü küçük ve aciz olan kedilere yettiği için kediyi durdurmak, hareket etmesini engellemek için her yaştaki kediye kendi zevkleri için uygularlar bu hareketi. Hatta birçoğu da bunun doğal bir hareket olduğunu ki zaten annelerinin de yavrularını bu şekilde taşıdığını savunurlar. Adı üstünde anne kedi yavruyken onları taşır, hem zaten kucağında taşıyacak hali yok ya. Sen beş kilo kediyi ensesinden tutup kaldırmaya çalışırsan, küçücük bir deri parçası tüm ağırlığı kaldırmaya çalışacağı için hayvan acı çekecektir. Bunu çıkardığı sesten de anlarsın zaten. Bu yüzden yapmayın bu hareketi, illa taşımak lazım geliyorsa alın kucağınıza öyle taşıyın.

He bir de "Norveç"te Sağlık Bakanlığı tarafından yeni bir yasa çıkarılmış hayvan haklarına dair. "Kediler vurulmayacak, dövülmeyecek, ensesinden, derisinden veya kuyruğundan tutulmayacak, evde yalnız bırakılıp uzun seyahatlere çıkılmayacak." Olur ya belki örnek olur bizlere de...
Sayfa: