DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Kozmetik ürünlerinin son tüketim tarihleriToplam 3 fotoğraf bulunmaktadır
Marketten satın aldığımız ürünlerin üzerinde gün/ay/yıl şeklinde yazılı son kullanma tarihlerini görüyoruz ve o ürünleri ona göre kullanıyoruz. Fakat kozmetik ürünlerinde gün/ay/yıl şeklinde bir son tüketim tarihi göremiyoruz. Önceleri kullanma sürecini kendim belirliyordum ürünün durumuna bakarak. Farlarım pul pul olur katılaşır, rujlarım aynı şekilde katı ve pıhtılı bir hale geldiğinde kullanmayı bırakırdım. Bu sebeple çok fazla bir kozmetik masrafım olmazdı. Gerçi şimdi de yok ama bu öğrendiklerimden sonra cildime sürdüğüm nemlendirici, fondöten ve yüz temizleyicilerimi ihtiyatla kullanmaya başladım. Bütün kozmetik ürünlerinde fotoğrafını paylaştığım paket açıldıktan sonra 6M, 12M, 18M(months)(ay) şeklinde uyarılar bulunmaktadır. Bu süre geçtikten sonra sağlık açısından kullanılması sakıncalı görülüyormuş. Yani satın aldığınız ürünlerin birçoğu henüz bitmeden çöpü boylaması gerekiyormuş. İlk duyduğumda acaba bu bir satış taktiği olabilir mi diye düşündüm fakat kullandığımız ürünlerin hemen hepsi çok çeşitli kimyasallar içerdiğinden bu son kullanma tarihlerini mantıklıca buldum. Biraz daha dikkatli olmaya başladım. Ayrıca ürün açılmadan öncesine yani raf ömürlerine de dikkat etmek lazım imiş. Check cosmetics adlı siteye kullandığınız ürünün markasını ve kodunu girerek raf ömürlerini de öğrenebilirsiniz. Özellikle internetten kozmetik alışverişi yapanlar raf ömürlerini bu şekilde kontrol ederek gerekirse geri iade edebilirler.
Sayfa: