DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Kulağı kesik kedilerToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Uzun süredir İstanbul'da tecrübe ettiğim bir olaydı bu. Kedileri birçoğunu bir kulağı kesik görüyor, ve buna önceleri anlam veremiyordum. Sonrasında kedilerin kavga ederken birbirlerine bıraktıkları izlerden olduğunu düşünmeye başlamıştım...

Geçenlerde internette kedilerin kulaklarının veterinerler tarafından kısırlaştırıldıktan sonra çevre halkına bir işaret olması amacı ile kesildiğini öğrendim. Kedileri kısırlaştırıp kulaklarını bu şekilde keserek işaretliyorlar ve kediyi önceden bulunduğu çevreye geri bırakıyorlarmış. Bu şekilde hedeflenen, yerleşim yerlerinde bulunan mevcut kedi nüfusunu muhafaza etmek artmasına ya da azalmasına engel olmakmış. Vatandaşlar için ise yolda buldukları kedileri kısırlaştırmak için belediye veterinerlerine götüren kişilere yol göstermek, hali hazırda zaten kısırlaştırılmış olan kedileri tekrar tekrar getirmelerine engel olmakmış. Bir yandan da sokaktaki kedileri sahiplenmek isteyenlere "bakın bu kedi kısırlaştırılmış ve vetirener kontrolünden geçirilmiş" notunu bırakıyorlarmış kedilerin bir kulağına. Kedilerin kulaklarını işaretleyerek, evine kedi almak isteyip kısırlaştırma işlem ve masraflarını kafasına takan vatandaşları bir nebze teşvik etmeyi de amaçlıyorlarmış.

Uygulama sadece İstanbul'da değilmiş. Küçük şehirlerde de benzer tecrübeler yaşayan kişiler varmış.
Sayfa: