DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Kvas


Rusça adı "Квас" olan Kvas Rusların votkadan sonra ikinci milli içkisidir. Rus içecekleri arasında en popüler olanlardan birisidir. Kvas kullanımı o kadar popülerdir ki, insanların sudan daha fazla tercih ettikleri içecek olarak gösterilir.Bir zamanlar komünist kola olarak adlandırılmışsa da tarihi komünizm ötesi zamana dayanır.

Votkadaki bileşim, Rusların içki alışkanlığının diğer otantik bir özelliğini açıklar ki bu da, birçok Avrupa ülkesinde popüler olan bira ve şarap gibi orta sertlikteki içkiler yerine, Rusların en çok zayıf bir içki olan kvasla, çok güçlü bir içki olan votkayı tüketmeleridir. Birçok evde herhangi bir buğdaydan veya ekmekten kolaylıkla ve çabucak üretilebilen kvas, yüzde ikiden az alkol içerir ve bu nedenle sıradan insanlar tarafından her gün tüketilen bir içkidir. Votka ise tam aksine gelişmiş bir mayalama ve demleme donanımına ihtiyaç duyar ve birçok hanenin karşılayabileceğinden çok daha fazla masraf gerektirir.
Kvas/votka ikilemi, Rus köylü yaşamının önemli bir parçası olan festival ile günlük yaşam arasındaki keskin ayrımı muhafaza eder.
Sayfa: