DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

LammilyToplam 5 fotoğraf bulunmaktadır
Kız çocuklarının çoğu küçük yaşlardan itibaren Barbie bebeklerle haşır neşir oluyor. Barbie'ler çocuğun gözünde ideal kadın görüntüsünü temsil ediyor ve ileride kendisi gibi olmaya özendiriyor. Bilinçaltlarında yatan Barbie görüntüsü ilerki yaşlarda sarı saç, çok ince bel, aşırı zayıflık ve kusursuz yüz hatları için çaba sarf etmelerinde rol oynuyor.

Bundan birkaç yıl önce "Barbie bebekler gerçek olsaydı nasıl görünürdü?" gibi çalışmalar yapılmış ve Barbie mükemmelliğinin ulaşılmaz olduğu sonucuna varılmıştı. Genç girişimci Nikolay Lamm bu sonuçtan yola çıkarak Barbie'nin tahtını sarsacak bir projeyle ortaya çıktı.
19-25 yaşlarındaki Amerikan kadınların vücut ölçüleri baz alındı ve bu ölçüler 3D yazıcı kullanılarak yeni nesil Barbie'de vücut buldu. Nikolay Lamm, Lammily adını verdiği bebeğin tasarımlarını internet sitesinde paylaştı. "Ortalama güzellik, gerçek güzelliktir." sloganıyla, bebeklerin üretimine geçebilmek için destek aradı. Kendine 95 bin dolarlık bir hedef koymuşken 400 bin dolara yakın destek topladı ve siparişler aldı.

Lammily bebeğin boyu Barbie'den kısa, hafif balık etli, el ve ayakları daha gerçekçi ve hareket kabiliyeti daha yüksek.
Lammily'nin fiyatı 25 dolar. İnternet sitesinde aksesuarları, kıyafetleri ve çıkartmaları da satılıyor. 6 dolara satılan çıkarmalarla Lammily'e sivilce, çil, yara, ben, selülit, çatlak, dövme gibi özellikler eklenebiliyor.
Sayfa: