DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

ListerineToplam 2 fotoğraf bulunmaktadır
Listerine, ağız bakımınız için diş hekimimin de önerdiği bir ağız gargarası.Tabi diğer gargaralardan en büyük farkı bir kapak Listerine ile ağzınızı çalkalamaya başladığınız an gözlerinizi yaşartacak derecede bir ferahlama hissetmeniz.Şişesinin üzerinde her ne kadar 30 saniye boyunca çalkalamamız önerilmiş olsa da ben biraz daha uzun çalkalamakta bir sakınca görmüyorum.Dayababilirseniz tabi..:)
500ml'lik Listerine'ler genellikle 15-25TL aralığında fiyatlarla satın alınabiliyor. Eczanelerde ve bazı marketlerde bulunabiliyor.
Bu tip kimyasalar ürünlerin kullanımının bazı çevrelerce sakıncalı görüldüğü de bir gerçek.Fakat şu ana kadar zararlı olabileceği yönünde herhangi bir bilgiye rastlamadım.
Birçok diğer ağız bakım ürünü gibi Listerine'i de yutmadan kullanmanız gerekiyor.Aromalı çeşitleri piyasada mevcut.Ben en çok kullanılan "Cool Mint"i yani nane aromalısını tercih ediyorum.Diş plağına karşı etkili olduğu iddia ediliyor.Bu alanda ciddi bir etkisini tecrübe ettin mi diye sorarsanız, açık ve net bir şekilde "hayır" diyebilirim.Diş taşı oluşumunu belli bir nebze geciktirebilir ama direkt yok edebileceğini düşünmüyorum.
Benim şu anda kullandığım Listerine'nin şişesinin içerik bölümünde alkol ihtiva ettiği yazılı.Fakat piyasada alkolsüzleri de var.Ne hikmettir bilemedim ama şişenin üzerinde hangi ülkede üretildiğini yazmak yerine "Avrupa Birliği'nde üretilmiştir." diye yazılmış.

Sonuç olarak diğer bir çok gargaradan çok daha ciddi bir ferahlık hissi verdiği kesin diyebilirim.
Sayfa: