DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Monopoly oynayanlara tavsiyelerToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
*Monopoly normalde en az 2 kişi ile oynanıyor olsa da tadına varabilmek için en az 3 kişi olmakta fayda var.Tabi kişi sayısı 4-5 olunca oyun bazen daha da eğlenceli olabiliyor ama 5ten sonrasında sıranın size gelmesini beklemek biraz sıkıcı olabiliyor.

*Oyunu oynamaya başlamadan önce oyuncuların birbirleri ile yapabileceği ve yapamayacağı tipte anlaşmaları detaylı ve net bir şekilde düşünün ve hep beraber tartışarak kesin ve net kararlara bağlayın.

*Tüm oyuncuların birbirleri ile anlaşma yapabilmesine olanak sağlayacak şekilde kurallar koyun, ancak oyunun karakterine uygun olmayan anlaşmaları engellemek için mutlaka oynayan kişi sayısı bazında ödül ve cezalar belirleyin.Yani oyunu birinci olarak bitiren kişiyi ödüllendirmenin ve sonuncu olanı cezalandırmanın ötesine geçin.Örneğin 4 kişi oynayacaksanız, oyunda ilk iflas edene çok ağır bir ceza, ikinci iflas edene çok ta ağır olmayan bir ceza, 3. iflas edene de hafif sayılabilecek bir ceza verin ve birinciyi de mutlaka ödüllendirin.Bu sayede oyuncuların tamamının hangi aşamada olursa olsun rekabetten ve oyundan kopmamalarını sağlamış olmakla birlikte, oyun dışı yakınlık derecesine göre arkadaş kayırmanın da nispeten önüne geçmiş olacaksınız..

*Oyun öncesinde belirlediğiniz cezaların ve ödüllerin, herkesi aynı ölçüde etkileyeceğinden ve oyunun gidişatını heyecanlı kılabilecek nitelikte olmasına büyük özen gösterin.

*Oyunu kilitleyebilecek tipte anlaşmalar yapılmasını engelleyecek kurallar koyup bu hususta bütün oyuncularla hemfikir olun.

*Oyun esnasında diğer oyuncuların heyecanını kırmamak ve oyundan kopmamalarını sağlamak için mümkün olduğu kadar hızlı oynayın.

*Olabilecek tartışmaların ve anlaşmazlıkların önüne geçebilmek için oyun içi sözleşmeleri tüm oyuncuların duyabileceği şekilde konuşun ve unutulmaması için gerekirse bir kağıda yazın.Ve son olarak çok önemli bir noktaya değineceğim:

*Kazanıyor gibi görünen bir oyuncunun aniden battığı ve kaybedecek gibi gözüken bir oyuncunun birkaç şanslı zar ile oyunu kazandığı görülmemiş şey değildir.O yüzden kazanan pozisyondaysanız temkinli olmaya, kaybeden poziyondasanız yüreğinizi ferah tutmaya çalışın..:)

*Monopoly çok enteresan bir oyundur.Özellikle kendini oyunun ruhuna kaptırabilen sıkı oyuncularla oynadığınızda:
Kazanmaya yakın olan arkadaşınızın elindeki paraları sayışındaki gıcık ifadesine ve kaybeden arkadaşınızın huzursuzluğundan kaynaklı triplerine, kısacası oyun içerisindeki davranış değişikliklerine aldırış etmeyin.İçinde bulunduğunuz rekabetin bir 'oyun' olduğunu unutmayın..:)
Sayfa: