DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Ned PamphilonToplam 2 fotoğraf bulunmaktadır
Bundan 25 yıl önce ilk kez istanbul'a gelip istanbul'a aşık olmuş ressam. Sonrasında Türkiye'ye tekrar tekrar gelmiş ve özellikle İstanbul'un tarihi ve turistik yerlerini defalarca resmetmiş. Boğaz, Sultanahmet Camii ve Ayasofya en çok resmettiği bölgeler.

Ned Pamphilon, günlerden bir gün milletçe bizim yapmadığımız bir şeyi yapıyor. Türkiye'ye sürekli gelmesi sonucu çok sık karşılaştığı büstlerden ve heykellerden de etkilenmiş olacak ki; Atatürk'ü öğrenip araştırmaya karar veriyor. Birçok yerli ve yabancı kaynaktan Mustafa Kemal Atatürk'ü öğreniyor ve hayran oluyor.

Okuduğu eserlerden birinde Atatürk'ün Kocatepe'de büyük taarruz emrini vermeden önceki 24 saat boyunca hiç uyumadığını öğreniyor. Ve bugün sabah saat 9.05'te bir Atatürk resmi çizmeye başlıyor. O da 24 saat boyunca hiç uyumayarak bu eserini tamamlamayı hedefliyor. Sadece 2 kez kısa yemek araları verecek olan Ned Pamphilon'un bu eserinin tamamlanmış halini yarın 09.05'te İstanbul'da Palladium AVM'de görebilecekmişiz. Bu da link
Sayfa: