DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Nikola TeslaToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Nikola Tesla, telif hakları ve ticari eksikliği nedeniyle kendi zamanında kendini tam olarak gösterememiş deha bilim adamı, elektrofizik uzmanıdır. Küçükken abisini kaybetmesi ve buna kendisinin sebep olmasının yarattığı psikolojik gerilimle akıl sağlığını yitirdiği söyleniyor. Özellikle elektriğin kablosuz taşınabilmesi gibi büyük bir buluş getirmiş ve sayısız birçok zeka dolu buluşa imza atmıştır.

Uzun lafın kısası sen git kafayı patlat o kadar şey icat et, ama elektrik diyince akla sadece Edison gelsin. Gerçekten üzücü bir durum. Henüz adını bile duymamış birçok insan var. Resimdeki gibi sokakların kablo çirkinliğinden kurtulmasının sebebidir Tesla, ayrıca Edison birçok fikri Tesla'dan almıştır(veya çalmak mı demeliyim.) Bunu bilelim, hakkını yemeyelim. Her elektrik kesildiğinde "Edison olmasaydı, ne olurdu halimiz" derken Tesla'yı da düşünelim lütfen. :)

Bu da size Nikola Tesla belgeseli
Sayfa: