DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Nurofen Cold&Flu Tablet kullanmakToplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Nurofen Cold&Flu tablet, grip, soğuk algınlığı veya sinüzit gibi hastalıkların seyrinde görülen burun tıkanıklığı, baş ağrısı, ateş ve vücut ağrılarının giderilmesinde kullanılır.
Kış aylarında sıklıkla geçirdiğim soğuk algınlığına bir çare olarak kullanırım bu ilacı. Genellikle doktora gitmeyi tercih etmediğim için eczaneden 8 TL'ye aldığım nurofeni 2 gün, günde 3 kere olmak üzere kullanırım ve hastalık süresince bünyemde yer alan etkiler kaybolur. Prospektüsünde "en fazla 3 gün kullanılmalı, tedavi belirtileri görülmediği takdirde doktorunuza başvurunuz."uyarısı yer aldığından 3 günden fazla kullanmamak gerekir ve yine yemeklerden önce, aç karnına içmek daha çabuk etki göstermesi açısından önemlidir.
Psödoefedrin etken maddesi bulunan ilaçların reçetesiz satılması Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanmış olsa da 30 mg psödoefedrin içeren nurofeni kolaylıkla reçetesiz alabiliyoruz. Bu bakımdan doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamanız daha iyi olabilir. Özellikle hafif bir kalp çarpıntısı yaptığından kalp yetmezliği ve hipertansiyon hastalarının kullanmaması veya yine doktor kontrolü altında kullanması tavsiye edilir.

Prospektüsünde; "yetişkinlerde ve 12 yaşın üzerindeki çocuklarda, başlangıç dozu olarak su ile birlikte 2 tablet ve eğer gerekli ise her 4 saatte 1 veya 2 tablet şeklinde kullanılmalıdır. Günde 6 tabletten fazla kullanılmamalıdır." yazıyor olsa da sabah, öğle, akşam olmak üzere günde 3 kere kullanmak ve kullanım esnasında artı olarak herhangi bir ağrı kesici falan kullanmamak olası yan etkileri azaltmak açısından önemlidir, eczacılar da bu şekilde kullanımını tavsiye etmektedir.
Sayfa: