DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Oceral kullanmakToplam 3 fotoğraf bulunmaktadır
Oceral ayak mantarı tedavisinde kullanılmasıyla ünlü bir “topikal” ilaç. Benim bildiğim krem ve sprey şeklinde kullanılan iki çeşidi mevcut. Ben spreyini tecrübe etmiştim. Oksikonazol nitrat etken maddesi. Oksikonazol nitrat, bazı deri hastalıklarının tedavisinde kullanılıyor.

Oceral sprey alabilmek için geçtiğimiz yılın fiyatı ile eczacınıza 10 lira bayılmanız gerekiyordu. Yeni yılda zam gelmişmidir bilmem.

Ayak mantarı, daha çok ayaklarınızın uzun süre ayakkabı içerisinde kalması neticesinde ortaya çıkan bir rahatsızlık olmasından dolayı -mesela askerlik görevinizi yapmakta iken postalların içinden çıkan ayaklarınızın “majör” mantar olduğunu görmeniz pek mümkündür- hiç kimse “ben ayaklarımı çok temiz tutarım, bende ayak mantarı filan olmaz” dememelidir. Olur.
İşte ben de uzun süre ayakkabılarla dolaştığım bir dönemde bir baktım ki ayaklarımdan enteresante kokular geliyor. Bunun üzerine Oceral sprey ile tanışmış oldum.

Oceral gerçekten kullanımı kolay ve etkili bir ilaç. Ayaklarınızı yıkayıp iyice kuruttuktan sonra altına ve parmak aralarına Oceral sprey sürüyorsunuz. Sonra ayaklarınızı serbest kurumaya bırakıyorsunuz. Oceral spreyin gece yatmadan önce günde bir kez olmak üzere en az 5 gün üst üste kullanılması öneriliyor. Doktorlar genel olarak bu tip ilaçların “rahatsızlık tamamiyle yok oluncaya kadar” kullanılması gerektiğine vurgu yapıyorlar. Bu yüzden biraz daha uzun kullanılması daha mantıklı olabilir. Ben Oceral spreyin ayaklara sürülmesinin dışında ayakkabıların içine de sıkılmasını tavsiye ediyorum. Gece yatmadan önce ilk olarak ayakkabılarınıza ve sonra ayaklarınıza Oceral spreyinizi sıkın ve yatın. Ertesi gün geceden Ocerallenmiş ayakkabılarınızı giyin. Gün içinde ayaklarınızın mümkün olduğunca hava almasını sağlayın. Yazın sıcak günlerinde ayaklarınız çok terliyorsa pudra kullanın. Böylece bakteri ve mikropların ayaklarınızda yaşayabileceği nemli ortamı yok etmiş oluyorsunuz.

Oceral spreyin kötü yanı ise çabuk bitiyor olması. Kullanırken o spreyi sıktıkça sıkasım geldiğinden mi, ayakkabılarıma fazlaca harcadığımdan mı bilemiyorum ancak aklımda bunun bir “aile” boyunun da olması gerektiği düşüncesi hakim oldu. Zira 20ml’lik tek bir kutunun ayak mantarı tedavisi için genel olarak yeterli geleceğini sanmıyorum. Bu arada söylemeden geçmeyeyim; birçok ilacı kullanmadan önce internette diğer kullanıcıların yorumlarını okurum. Oceral spreyin ayak tırnaklarında olan mantara pek iyi gelmediğini de okumuştum.

Deva Holding’in imal ettiği ve Saba İlaç San. Ve Tic. A.Ş.’nin ruhsat sahibi olduğu bu ilacın ekonomik ve daha büyük bir boyunu da yapsalar iyi olabileceği kanaatindeyim. Ayrıca Oceral Deri Spreyi'nin tüm ambalajını geri dönüştürülebilir maddelerden imal ettikleri için kendilerini kutluyorum.
Sayfa: