DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Odyo Muayenesi


Daha önce düşük frekanslı sesleri duyabildiğimi söylemiştim. Bunun üzerine gerçekten duyup duymadığımı anlamak için bugün Odyolojiye gittim. Başta adımı soyadımı sordular ardından benden 7.5 tl ücret aldılar. Ve sıramı beklemeye başladım. Ardından aşağı kata inip bir odaya geçmemi istediler. İçeri girdim. Görevli bayan önce yaşımı sonra da ne için geldiğimi sordu. Fazla duyuyorum deyince "ee.. Daha ne istiyorsun ne güzel işte?" dedi. Neyse o formları doldururken içerideki minik odaya yöneldim. Oda dediğime bakmayın, içeriye sadece bir sandalye ve bir sehpa sığacak kadar küçük ve basık tavanlı, beyaz bir kutu. Hemen sandalyenin önündeki sehpanın üstünde kocaman bir kulaklık ve joysticke benzeyen bir alet vardır. Kulaklığı taktım ve pencereden bayana ufak bir baş hareketi ile hazır olduğumu söyledim. Önce sağ kulağımla başladı. Uzaklardan çok hafif sesler geliyordu. Her duyuşumda tuşa basmam lazımmış. Sağ kulağımda her duyduğumda basamadım sanırım atlamış olabilirim.


Sonra sol kulağa geçtik, bu defa sesler daha net ama uzaktan geliyordu. Her defasnda atlamadan butona bastım. Dışarı çıktım ve bayanın yüzüne "ölecek miyim?" der gibi baktım. Bayan birazcık şaşırmıştı. Nerdeyse 0 frekanslı sesleri duyacaksın çok iyi duyuyor özellikle sol kulağın dedi. Gerçektende gerekli kağıtta yazılı olan sayı 2 idi. Rakam ne kadar küçük olursa o kadar düşük frekanslı sesleri duyuyorsunuz demekmiş. Ama bunun tam aksine sağ kulağım için yazılan sayı 10'idi.

Hem odyo muayenesinin ne olduğunu öğrenmiş oldum hem de tiz sesleri gerçekten duyduğumu öğrendim. Benim için değişik bir tecrübeydi. :)
Sayfa: