DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Padej


Rusça'da ismin halleri konusuna verilen karşılık. 6 tane padej vardır. Öğrenilmesi son derece zor olan bu padejler Rusça dil bilgisinin ana konusu gibidir. Padejleri öğrenmeden cümle kuramaz, diğer dil bilgisi konularını öğrenemezsiniz. Rusça öğrenmeye çalışan insanlar bilirler, zar zor öğrenirsiniz bu padejleri ve bir ay hiç çalışmaz, konuşmazsanız tamamen aklınızdan silinir, öyle de pis bir konudur yani. Üniversite 3. veya 4. sınıfa geçip hala padejleri adam akıllı bilmeyen birçok öğrenci vardır. Çok çekmişlerdir bu padejlerden. Rusça öğrenmeye başlamadan önce iyice bir düşünün derim yani, padejini geçtim daha hareket fiilleri var bunun aman aman.
Sayfa: