DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Palm yağı içeren ürünlerToplam 3 fotoğraf bulunmaktadır
Biz bir dönem marketlerde palm yağı içeren ürün almamak için gözümüzün iliştiği her ürünün içindekiler kısmına bakarken yurt dışında elin gavurunun palm yağının direkt kendisini sattığını gördüm bugün. Yani bildiğiniz adamlar bu palm yağını alıp tavaya koyup kızartma filan yapıyorlar. (Tabi buralarda palmiye ağacı çok) Yemek yapmak için kullanıyorlar. Sonra raflarda kanola yağlarını gördüm. Zeytin yağı ve soya yağı da vardı. Ama bir türlü ay çiçek yağını bulamadım. Aklıma ilkokulda aldığım hayat bilgisi dersi geldi. Öğretmenimiz anlatmıştı. "Ayçiçeği öyle her yerde bulunmaz." derdi öğretmenimiz. "Bizim Trakya bu alanda çok kıymetlidir." diye eklerdi. Çocukluğumun bir bölümü de zaten bu ayçiçeği tarlalarında çekirdek çitlemekle geçti.

Sonra günlerden bir gün, Türkiye'den gelen bir arkadaş sordu bana "Ne istersin buradan?" diye. Aklıma ilk "rakı" demek geldi herkes gibi. Ama allahın domuz etiyle rakı içecek halim yoktu ya. Rakı dediğin Türk yemekleri, Türk mezeleri ile giderdi. Hem rakı pahalı ne gerek var şimdi diye düşündüm. "Çekirdek" diyiverdim. "Beraber çitleriz."

-Çiğdem mi yani?
Dedi İzmir çocuğu.
-Ha işte ondan. Çiğdem.
Dedim.

Yani sonuç olarak anlayacağınız: ay çiçeği önemli.
Sayfa: