DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Romantik Dönem


Her şeyin ötekileştirildiği bir zaman diliminde ne yazık ki müzik de ötekileştirildi ve insanlar arasında Türk müziğini küçümseme gibi bir algı yaratıldı. Bu algının yaratılmasında tabi ki bazı haklı nedenler de mevcut fakat böylesine sonsuz bir denizi ufacık dalgalardan ibaret sanmak da insanların hatası. Birazcık ellerindeki olanaklardan yararlanıp araştırsalar böyle bir ayrımcılığa hiç gerek olmadığının farkında olacaklar. İki müthiş bestekar Johannes Brahms ve Hacı Arif Bey. İkisi de romantik dönemde yaşamış ve hayatını kaybetmiş müzisyenler. Ortak noktaları müzik, birbirlerini hiç dinlemediler ama birbirlerinden etkilendiler. Biz de ufak çaplı bir düzenleme ile iki önemli müzisyenin eserlerini çaldık. Umarım dinlersiniz ve kelimelere dökemediğim tarafları hissedersiniz.
Sayfa: