DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Rusya'ya seyahat etmek


Bir insan yolculuğa çıktığı zaman sadece bulunduğu belli bir mekanı değiştirmekle kalmaz.Aynı zamanda kendi içinde de bir yolculuğa çıkar.Kendi ön yargılarını, kendi yanılgılarını,kendi çelişki ve yanlışlarını bir bir keşfeder.Sonra da onları keşfettiği yeni dış dünya ile onarır zayıf yanlarını güçlendirir.Aslında bir insanın yaşadığı mekan ile keşfedilmemiş dünyalar arasında çok ilginç bir ilişki vardır.Sorunları,dertleri,sıkıntıları,sevinçleri ve yaşamlarıyla farklı dünyalar ve yine sorunları,dertleri,sıkıntıları,sevinçleri ve yaşamlarıyla aynı dünyalar.Çünkü bütün bu durumları yaşayan insan olgusu aynı olmasına rağmen bunları yaşayış biçimleri ve yükledikleri anlamlar farklıdır.Bahsettiğim kendini onarıp zayıf yanlarını güçlendirmek de bu ilişki içindeki eksik parçaları birleştirmektir.

Yaklaşık dört saatlik bir yolculuğun ardından uçağın tekerleri Moskova'ya değmiş ve sonunda oturmaktan uyuşan ayaklarımın rahatlayacağına sevinerek derin bir iç çekmiştim.Uçak inerken her zaman yaptığım gibi(cam kenarında oturmanın verdiği bir şansla da tabi) dışarıyı seyre daldım.Geniş ormanlık bir alanda yayılmış tek tük ufak köyler,ahşap Rus mimarisi ile yapılmış evler ve soğan kubbeli şirin kiliseler.Bir anda Ankara'nın çölümsü görünümü aklıma geldi ve buruk bir şekilde gülümsedim.Yaklaşık yarım saat içinde uçaktan indim valizimi aldım ve havaalanı içinde bir internet kafe aramaya koyuldum.İnternetten aileme haber verdikten sonra bir gün kalacağım hostele doğru yola çıktım.

Moskova'da havaalanları ile şehir merkezi arasında yarım saatte bir hızlı tren seferleri vardır ve yolculuk yaklaşık kırk ya da kırk beş dakika sürer.Bu yolculuk sırasında çay kahve veya atıştırmalık servisleri de yapıulır.

Tren faslından sonra sıra meşhur Moskova metrosuna geldiğinde biracık endişelendim çünkü geçen yılki gibi kaybolup dolap beygiri gibi bir istasyonda daireler çizeceğimi zannettim.Ancak metroya girdikten sonra endişem tamamen yok oldu çünkü hem yanımda haritam vardı hem de bu yıl hattları gösteren renkli tabelalar koymuşlardı.Kısa bir sürede gideceğim yere vardım.Rezervasyon yaptığım hostele girişimi yaptırıp odama yerleştiğim zaman beni harika bir sürpriz bekliyordu.Aylar öncesinden aynı kampa katılmak için yazıştığım İspanyol arkadaşımla aynı odadaydık.
Sayfa: