DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Seçmen pusulalarının seçmene ulaştırılmaması


İstanbul, Cihangir'de tecrübe ettiğimiz olaydı. Ki Cihangir'in cumhurbaşkanlığı için üç adaydan hangisine verme ihtimalinin daha yüksek olduğu da aşikardır. Fakat zannediyorum ki muhtara gitseydik seçmen pusulalarına ulaşabilirdik. Ama ben tercih etmedim. Aslında bir ara hiç bir aday beni temsil etmiyor olsa da gidip "boş oy atayım mı acaba" diye düşündüm. Fakat bu fikrimden de hemen vazgeçtim çünkü maazallah AKP'liler boş gördükleri pusulanın RTE bölümüne hemen "evet" basabilirlerdi. Sonra da boş oy yerine oyun her tarafına bu üç adaya da hayır falan mı yazsam, ya da küfür mü etsem diye düşünürken birden aklıma radikal bir fikir geldi. Oyumu RTE'ye de verebilirdim! Neden olmasındı? Çünkü Kılıçdara filan o kadar kızgındım ki. Cihangir'deki oyun peşine sen mi düşeceksin, oy verenin kendisi mi Kılıçdar? Adamlar kendi seçmenleri için nasıl çabalıyorlar, boş oylarda RTE'ye evete basıyorlar, gerekirse otobüsle adam taşıyorlar, hatta o da yetmezse Suriyeli'yi Türk yapıyorlar ama sen kendi seçmeninin yoğunlukta olduğu bölgede seçmen pusulalarını bile seçmenine ulaştıramıyorsun öyle mi? Adamlar eşşekler gibi çalışıyor, sen daha konuşmayı bile bilmiyorsun. Tıpış tıpış sandığa gitmedik Kılıçdar. Senin muhalefet bile olmaya hakkın yok! Genel müdür seni.
Sayfa: