DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Sonik patlama (Sonic boom)Toplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Cumayı cumartesiye bağlayan gece yaşanan olayları ilk önce telefonuma gelen mesajlar ile öğrendim ve evimin biraz yukarısında Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi civarlarında neler yaşandığını merak ederek Kazancı'dan yukarıya çıkmaya başladım. Bir gurup gencin heyecanla aşağı inişine tanık olurken gençlerden "yukarıya çıkma abi, yakaladıklarını dövüyorlar" diye bir uyarı aldım. Gece vakti bu tip bir maceraya hiç gerek olmadığını düşündüm ve evime geri dönüp olayları çok tınlamadan bir süre sonra yatıp uyudum.

Birkaç saat sonra müthiş bir sarsıntı, aralık olan pencerelerimin hızla açılması ve evimin arka tarafındaki camlardan birinin kırılması sonucu uyandım. Kulakları sağır eden nazgulvari bir jet sesi geliyor hemen iki saniye sonrasında da yere büyük bir kütle düşüyor ve sanki çevresine parça tesirli bir etki ediyormuşçasına ses çıkarıyordu. Evimin camının parçalanarak kırılmasına sebep olan, apartmanları titreten bu güç bomba değildi de neydi?

Sonradan öğrendim ki Sonic Boom savaş uçaklarının ses hızından daha yüksek hızlarda uçmaları esnasında ses dalgalarını önlerine katıp yoğunlaştırmaları ile oluşan bomba sesine benzer şekilde duyulan ses kütlelerine verilen admış. Uçaklar yüksek irtifadan uçarken bu sonik patlamalar bize ulaşamadıklarından buna pek tanık olmuyormuşuz ancak cumartesi gecesini sabaha bağlayan saatlerde pilotlarımız şov yapma gereksinimi duymuşlar ve alçak irtifadan uçmuşlar. Bunun nihayetinde tüm mahalleliyle sonik patlamayı tecrübe etmiş olduk. Sabah herkes kırılan camlarının yerine yenisini taktırmak için camcıların peşindeydi.
Sayfa: