DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Sosyal medya hesaplarımız biz öldükten sonra ne olacak?Toplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
"Sosyal medya hesaplarımız biz öldükten sonra ne olacak?"
Az önce izlediğim haber bülteninde bu sorunun kısmen cevabı verildi ve Facebook hesaplarının varisliğine değinildi. Şimdilik sadece Amerika'da uygulamaya konulmuş. Bu durumda hesaplarınız küçük bir vasiyetname ile yasal varisinize devredilebiliyormuş.
Mesela ; öldükten sonra hesabınız çocuğunuza kalıyor ve çocuğunuzun istediği ölçüde hesabınız yaşamaya devam edebiliyor.
İnsanların kişisel kimliklerine ve karakterlerine zarar verecek bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Bilhassa sanatçı çocuklarının, anneleri-babaları adına yeni bir internet sayfası açmaktan ziyade kolaya kaçıp Facebook'un onlara tanıdığı sınırlar ölçüsünde karakteri yaşatmaya devam edeceklerine inandırdı bu beni.

Gelinen noktanın en korkutucu tarafı da şu ki ; sanal kimlikler artık ciddi derecede gerçeğe dönüşüyor. Yüzümüze taktığımız maskeler artık hiç çıkmayacak şekilde tenimize oturmaya başlıyor. Çok geç olmadan...
Öldükten sonra facebook, twitter, instagram, gmail, yahoo vs. hesaplarım ne olacak? Kişisel bilgilerim ve hesaplarım başkalarının eline geçecek mi veya biri tarafından tüm anılar silenecek mi? Bu soruları birçoğumuzun sorduğuna eminim. Hesabınızın bulunduğu bu siteler ise kafanızdaki soruları cevaplamış bile.
Facebook'ta, kullanıcının öldüğü resmi belgelerle kanıtlanırsa hesap kapatılıyor fakat içerikler kimseyle paylaşılmıyor veya hesap açık bırakılıyor böylece kişinin tanıdıkları duvarına yazılar yazabiliyorlar.
Gmail, kişinin öldüğünün kanıtlanması için resmi belge ve kimlik istiyor fakat içeriğin paylaşılması ile ilgili kesin birşey söylemiyor.
Yahoo, hiçbirşekilde ölen kişinin yakınlarına kesinlikle içerik bilgisi vermiyor fakat mahkeme kararıyla alınan vakalar da var.
Hotmail, 270 gün dokunulmayan hesapları otomatik olarak siliyor.Kullanıcının mirasçıları 270 gün içinde resmi evrak ile başvurursa içerik verilebiliyor.
He bir de facebook'ta çok az bilinen bir fonksiyon var. Ölmüş Kişiyi Raporla Formu Önceleri Facebook formdan bildirilen hesapları siliyorken, 2007'den sonra paylaşılan anıların hiçliğe dönüşmesini önlemek adına ölmüş kişinin profili anma sayfasına dönüştürüldü. Böylece de vefat eden kişi önerilerde gözükmeyecek, fakat anısı da silinmeyecek.
Sayfa: