DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Spikerlere göre atılan her golün muhteşem olması


Küçüklüğümden beri izlediğim birçok maçta tecrübe ettiğim durum. Özellikle yabancı ülkelerin takımları ile oynanılan maçlarda spikerlere göre atılan her gol muhteşemdir. Gollerin uzaktan, yakından, penaltıdan ya da kafayla atılması olayı değiştirmez. Uzaktan atılırsa "muhteşem bir füze" yakından atılırsa "zor pozisyona rağmen" penaltıdan atılırsa "çok teknik" bir vuruştur. Kafayla atılırsa kafayı vuran oyuncu mutlaka uçarak vurmuş veya Jordan gibi havada en az 6 saniye asılı kalmıştır.

Mesela bilirsiniz, bazen öyle pozisyonlar olur ki futbolcu boş kaleye topu gönderir. Ama bu pozisyonlarda bile spikerlere göre gol muhteşemdir. Çünkü golü atan oyuncu pozisyonu çok iyi okumuş, golü adeta "koklamıştır". Boş kaleye atması olayı değiştirmez.

Ben hiç görmedim öyle "çok berbat bir goldü, bişeye benzemiyordu ama olsun, gol işte ne olacak, gol oldu ama böyle gol olacağına olmaz olaydı" filan tarzı bir spiker.
Sayfa: