DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Squat yapmak



Toplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Bunu neden paylaşıyorum bilmiyorum ama sanırım paylaşmayı seviyorum. Özellikle yeni öğrendiğim bir şey ise -ilginç gelmişse- hemen başkaları da yararlansın isterim.

Kısaca yapılış şekli, ellerinize bir miktar ağırlık alarak dizleriniz 90 derece bükülecek şekilde oturup kalkma hareketidir. Kelime anlamı İngilizce de 'çömelme' olan squat bence bir mucizedir.

Ben 4 aydır spor yapıyorum, yıllarca hiç zayıf olamamış ben için bu alışılagelmişin dışında bir şey. Öyle şeyler öğrendim ki meğer fitness sadece koşmak,bisiklet çevirmek,mekik çekmekten ibaret değilmiş. Hele öyle bir hareket varmış ki bir büyü imiş resmen. Sarkık şekilsiz küçük poponuzu dik ve tabir-i caizse taş gibi yapan bir mucize hareket varmış. Adına sosyal mecralarda fan sayfaları açılmış, forumlarda başlıkları eksik olmamış... herkes biliyormuş da bir ben bilmiyormuşum gibi geldi.

Dünyanın en kusursuz 11 vücudu sayılan (Bknz:Victoria's Secret) melekleri gibi kalçalara sahip olmak için bayanların yaşam felsefesi haline getirilmesi gereken bir hareket. Yalnız bayanlar da değil ! Aynı anda 200 adet kası çalıştırabilen bir egzersiz olduğundan geniş omuzlara sert göğüs kaslarına sahip olmak isteyen erkekler için de ideal ! Ben hat squat denilen raylı sistemi olan bir aleti kullandım. Fakat bunun evde de çok basit şekillerde yapılan formları var. Örneğin evde bebeklerini ağırlık niyetine kullanıp oturup kalkan anneler var. Hatta kız arkadaşlarını omuzlarına alıp eğilip kalkan kaslı erkekler de var. Ben çok güzel sonuçlar elde ettim, daha fazlasını Google amcaya sormanızı tavsiye ediyorum. Artık squatsız bir gün düşünemiyorum, her ne kadar zayıf da olsalar squatsız ölü sarkık popoları görmeye tahammül edemiyorum =) Unutmayalım ki skinny ve fit çok farklı şeylerdir. Neyseki artık hepimiz squat ı biliyoruz. Herkesin dik ve fit popolara sahip olmasını temenni ediyorumm , bol şans;)
Sayfa: