DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Sweet CubaToplam 4 fotoğraf bulunmaktadır
Dunyakafa'nın tecrübesinden sonra Sweet Cuba tütününü merak ettim ve elimdeki tütün biter bitmez gittim Eminönü'nde araştırmaya başladım. Ve şunu farkettim ki "Küba Tütünü" diye tabir edilen açık tütünler var piyasada. Bu tütünler bazen Sweet Cuba ile karıştırılabiliyor veya tütüncüler satabilmek için "işte aradığın tütün bu" tribine girebiliyor. İkisininde birer çeşidini denedim. Aralarında dağlar kadar fark var. Açık olan Küba Tütünü'nü hiç beğenmediğimi söyleyebilirim. (Hafif çikolatamsı bir aroması olmasına rağmen ciddi bir mazot kokusu aldım bu tütünden- Kilosu 50 TL idi.) "Özel Küba Tütünü" şeklinde satılan tütünler gördüm fakat onları denemedim.

Gelelim asıl konumuz olan Sweet Cuba'ya. Sweet Cuba öyle heryerde bulabileceğiniz bir tütün değil. Ben herhalde 5-6 tütüncü gezdikten sonra ancak bulabildim. Sweet Cuba iki şekilde ve iki çeşit olarak satılıyor. Açık renkli paketlerde satılanı light, diğeri ise kırmızı renkli paketlerde olan. Ben light'ını ve 90gr'lık kutusunu aldım. Paketleme şekli hoşuma gitti, özel bir tütün alıyormuşsunuz hissiyatına kapılıyorsunuz ve 90gr'ı 10TL. İşin ilginç kısmı daha evvel sevgili Dunyakafa'nın tecrubesinde de gösterdiği paketli 50gr'lık Sweet Cuba'yı da sordum. Tütüncü amca ona da 10TL dedi. 90Gr Sweet Cuba 10 lira, 50Gr Sweet Cuba yine 10 lira. Hangisini tercih edersiniz? Ben 90gr'lık kutu Sweet Cuba'yı tercih ettim.

Kutuyu açtığınızda içinde sıkı ve hava almayacak bir paket daha çıkıyor. Onu da açtığınızda içinden sanki karanlık mahzenlerde 50 yıl sizi beklemiş gibi ağır bir koku geliyor. Paket açıldıktan sonra yeniden kapatılabilmesi için fermuarlı bir mekanizması bulunmuyor. Eğer pakedi kendi imkanlarınızla iyi kapatmazsanız sonlarına doğru tütününüzün kurumasına sebep olabilirsiniz. Tütün ince ve koyu renkli. Gayet güzel gözüküyor.

Sweet Cuba'yı genel olarak tütün sarma tabakamda 0.53mm'lik filtrelerle slim olacak şekilde sarıp içtim. Orta hafif bir içimi ve hafif aromalı bir tadı olduğunu söyleyebilirim. Benim zevkime göre muhteşem bir tütün değil (hayatımda muhteşem diyebileceğim sadece bir tütün içtim onu da bir daha bulamadım) ancak şunu söylemeden geçemeyeceğim; içtiğim tütünler içerisinde tat ve ekonomi yönünden alınması en makul tütün sanırım bu. Kilosu 111TL'ye geliyor. Diğer tütünlerin kilosu 350-400TL'lere geliyor. Bana sorarsanız içim zevki bakımından da Sweet Cuba çok tercih edilebilecek bir tütün. Uzun vadede henüz tecrübe etmedim ama kısa vadeli görüşlerim bu yönde.

Toplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Yaklaşık iki hafta önce sigarayı fazlaca tükettiğimi ve maddi yönden de beni çok etkilediğini farkına varınca uzun zamandır düşündüğüm ama hayata geçiremediğim tütüne başlama fikrini uygulamaya koyuldum.Eskişehir'de yaşamış olanların çok iyi bileceği ''Haller Gençlik Merkezi'' sonunun karşı çaprazında kalan ufacık bir tütüncü dükkanına gittim.Ne alsam acaba diye bakınırken dükkandaki sevgili abim kapalı tütünlerden almamın daha iyi olacağını hatta sweet cuba'nın çok iyi bir tütün olduğunu söyledi. Tabi henüz çömez bir tütün alıcısı olduğumdan abi beni nereye çekerse oraya gittim ve bir tabaka,sweet cuba tütün,bir poşet filtre ve watsons kağıtla dükkandan ayrıldım.Sonra koştura koştura bir kafeye oturdum ve havalı sweet cuba tütünümden bir tane sardım ve içtim. Mentöllü sigaradan tütüne geçiş evresinin sıkıntılı olacağını,bir süre doğru düzgün içemeyeceğimi hatta böyle böyle sigarayı azaltacağımı düşünürken bu düşündüklerimin hepsinde yanıldım. Bir tütünü seveceğimi ve seve seve içeceğimi hiç düşünmezdim. Çünkü şimdiye kadar denediğim hiçbir tütün bende böyle etki yaratmadı diğer denemelerimde ilk içime çektiğimde tiksinir hemen bitsin diye gözümü sigaradan ayırmazdım ama bu tütünü zevk alarak içtim.Böyle nemli ,cidden hafif, güzel kokan bir tütün olma özelliğiyle birlikte hiç de pahalı olmayan bir tütün 50gr sweet cuba 10 lira ve ortalama 5 gün yetiyor ki ben günde bir paket sigara içen bir tüketiciydim ve maddi yönden baya baya rahatladım ve gayet mutluyum hatta kendi sigaramdan daha çok sevdim bu tütünü.
Sayfa: