DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

Volchok


İnternette Türkçe altyazılı Rus filmi aradığınızda direkt karşınıza çıkacak filmlerden biridir Volçok. Bu bakımdan ön yargıyla izledim diyebilirim bu filmi. Fakat ilk birkaç dakikasından sonra bile mükemmel bir film izlediğimin farkına vardım. Hatta sonra bir daha izledim. Kimsenin bilmediği şaheserler listesine ekledim sonra bu filmi.

Durgun ilerleyen fakat asla sıkmayan bir akış, karanlık sahneler ve mükemmel oyunculuklarla tam izlemek istediğim ve izlemeye doyamadığım filmlerden biri.
Konuşmalar o kadar net ve anlaşılır ki Rusça'sını geliştirmek isteyen biri için de iyi bir film.

Toplam 1 fotoğraf bulunmaktadır
Volchok 2009 yapımı bir Vasili Sigarev filmi.

Bu tip filmler bu ara ciddi şekilde ekranda izlemek istediğim tipte sanat eserleri. Öyle koca koca yatırımlar yapmadan 3-5 oyuncu ve 3-5 mekan ile insanın iç dünyasına ait şeyleri aktarabiliyorsan bazı şeyleri oturtmuşsun demektir. Volchok’ta bu işi başarmışlar.

Oyunculuklar muhteşem. Kamera öyle açılara konulmuş ki, filmin her sahnesi ayrı bir fotoğraf karesi . Mekanlar ve ruh halleri çok başarılı aktarılmış. Film o kadar sadelikten yana ki ekranda gördüğümüz başrol karakterlerinin isimleri dahi yok! Anne karakterini oynayan kadın filmin sonuna kadar anne. Teyze rolundeki de teyze. Birbirlerine isimleri ile hitab etmiyorlar mı, yoksa ben mi kaçırdım bilmiyorum. Nuri Bilge Ceylan’ın Türk sinemasına getirdiği sadelik anlayışından sonra yabancılarda da enteresan sadelikler görmek hoşuma gitti doğrusu.

Film Rusya’nın bir kesim çarpık aile yapısından kesitler sunuyor. Bu arada Volchok "kurtçuk" demekmiş.
Sayfa: