DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

1 Kuruşun geçerliliğini kaybetmesiToplam 3 fotoğraf bulunmaktadır
Türk lirasından 6 sıfır atılması ile ekonomimiz iyiye gidiyor sanmıştık. Halbuki bu "ekonominin iyiye gittiğine dair" oluşturulan güçlü bir hissiyattı, farkedemedik. Sonuna kadar AKP karşıtı olan bir arkadaşım dahi yaptıkları en iyi şeyin TL'den 6 sıfır atmaları olduğunu söylüyordu. Nitekim herşeyden önce Türk parasının "karizması" kurtulmuştu. Yurt dışında kim milyoner olmak ister yarışmalarında "Türkiye'de zaten herkes milyoner" biçiminde yapılan espirilerden kurtulmuştuk.

Likiditenin de artması ile borsamız yükselmişti. Yurt içinde para daha canlı dönmeye başlamıştı. Bankalar artık daha karlıydı. Bankaların ekonominin temel taşlarından biri olduğu doğruydu ama ekonominin düzeldiğinin asıl göstergesinin halkın alım gücünün artması olduğu gerçeğini göz ardı ediverdik. Neden? Çünkü büyüyen ekonomilerde tabiki ilk önce büyükler kazanacaktı. Elbette halka da sıra gelecekti bir gün ve bizim de cebimiz para görecekti.

Lakin olmadı. Bankaların karlılığı arttı. Türkiye'ye yeni yatırımlar geldi. Birçok değerimiz satıldı. Üstelik görünüşte enflasyon %30lardan tek haneli rakamlara düştü, fakat cebimiz para görmedi. İşsizlik oranları düşmedi. Benzin fiyatları rekor kırdı. Ekmek, süt ve yumurtanın fiyatı 11 yılda 3 katına çıktı.

Bu şartlarda 1 kuruşun da çok fazla geçerli kalması beklenemezdi. Ben birkaç kez kullandım. Fakat şu anda sadece faturalarımı yatırdığım atmden para üstü olarak geri dönüyor bu kuruşlar.Ve zannediyorum ki sıra 5 kuruşlara geliyor yavaş yavaş. Paraya işte böyle ekleniyor o sıfırlar.
Sayfa: