DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

12 saat kütüphanede ders çalışmak


Kasım demek vize haftası demek. Haftasonu olmasını fırsat bilip bugün saat 12 sularında okulumun 24 saat açık olan kütüphanesine gittim. Arkadaşlarımı da Whatsapp grubundan örgütleyip onların da gelmesi için mesajlar yazdım. Yaklaşık bir saat sonra 8 kişi kütüphanenin kapısından girmeye başladılar. Herkes bu zamana kadar topladığı veya yazdığı notları sırayla masaya yatırdı, üzerinde tartışıldı ve ortak kararlar alındı.

Üç saatin sonunda o sekiz kişiden sadece geriye 3 kişi kaldık. Ve herkes kendi başına çalışmaya başladı. Saat başı ara veriyor sigara içenler sigara içiyor, kahveler alınıyor, abur cuburlar atıştırılıyor sonra yine derse geri dönülüyordu. Saat on olunca sadece ben ve arkadaşım Mustafa kaldık. Birlikte son bir tekrar daha yapmak istediğimizden evlere dağılmayıp çalışmaya devam ettik. Sıkıldıkça çevredeki insanlara bakıyor kim ne dersi çalışıyor olabilir diye tahminde bulunuyorduk.

Saat 12 olunca artık bunaldığım için çantamı toplayıp eve gitme kararı aldım. Saati o zaman fark ettim ki yaklaşık 12 saattir o sandalyede zaman geçirmişim. Arkadaşım çorba içmeyi tavsiye etti( okulumuz saat 00:00-01:00 arası öğrencilere çorba ve çay ikramında bulunuyordu.) Teklifi her ne kadar cazip olsa da artık o ortamda daha fazla bulunmak istemiyordum. Ona teşekkür edip evimin yolunu tuttum.

Eve gelir gelmez her ne kadar yorgun olsam ve neredeyse ayakta uyuyacak gibi olsam da günümün yarısının kütüphanede geçtiğini ve aslında çok da verimli bir şey olduğunu sizlerle paylaşmak istedim. Yeni insanlarla tanışıp yeni şeyler öğrenmek için çok güzel bir yermiş.

Eğer cümlelerim devrik veya anlamsızsa bunun için özür dilerim :) Zira artık gücüm kalmadı mantıklı cümleler kurmak için.
Sayfa: