DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

18'in büyüsü


Bir yazı okumuştum ülkelerde bireyin reşit olması durumunda yapabileceklerini anlatan. Kimi ülkelerde 18 , kimisinde 17, kimisinde 16 yaşına kadar inebilen bu sınır ; oy kullanmaktan tutun da eğer sermayesi varsa kendi iş yerinde çalışma olanağına kadar izinleri kapsıyor. Türkiye'de 18 olan yetişkinliğin sınırı kişinin "birey" olarak sınıflandırılması ne kadar mantıklı olur düşündürücü.
Bizler 17 yaşındabir "hiç" olarak tanımlanıp, tabir doğru ise baba parası yiyen çocuk sıfatından bir yıl içerisinde nasıl oluyor da "reşit" oluyoruz? Bu büyü bir senede mi hazırlanıyor, yoksa tohumları doğduğumuz andan itibaren mi ekiliyor ; bilinmez. Bildiğim tek şey var yaşın da tıpkı isimlerin lüzumsuz kelime topluluğu oluşu gibi gereksiz rakamlardan ibaret olduğu.
Sayfa: