DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

18 Mart Çanakkale Zaferi


Çok önemli olduğunu düşündüğüm bir bilgilendirme yapma ihtiyacı içerisindeyim. Zira internette dolaşan "18 Mart" paylaşımları kendi yakın tarihimiz ile ilgili ne kadar yoz ve bilgisiz olduğumuzu gösteriyor.
Bu "tecrübeyi" okuyan sevgili arkadaşlar, 18 Mart tarihi Çanakkale Savaşı'nın bitişi değil, bilakis başlangıcıdır. 18 Mart Zaferi diye anılan tarihi olay "Çanakkale Deniz Savaşı'nın" zaferimizle sonuçlanması ve düşman donanmasının geri çekilmek zorunda bırakılmasıdır. 18 Mart tarihi düşmanın İstanbul'a denizden gemileri ile gidip "keyifle" işgal edemeyeceklerini anlayıp "kara çıkarmasının" şart olduğu fikrini icraata geçirdikleri tarihtir.

Sonrasında dünyanın en mükkemmel komutanı (Mustafa Kemal Atatürk ) ile karşı karşıya kaldıklarında bu sefer de "sadece tek bir noktadan, yani Gelibolu'dan yapılacak saldırı" ile Türkler'in alt edilemeyeceğini anlayacaklardır. Bunun üzerine tüm yurdumuzu kuşatmışlardır. Ancak karşılarında yine Mustafa Kemal Atatürk'ü ve şanlı Türk ordusunun "Hattı müdafa yoktur, sath-ı müdafa vardır, o satıh bütün vatandır" anlayışı ile karşılaşacaklardır.

Sonrasında da bugün olduğu gibi kapitalist sömürü taktikleri uygulayacaklardır. Fakat işte ne hikmettir ki Atatürk ölmüş olsa bile, bugün yine karşılarında ve onu bir türlü yenemiyorlar.
Sayfa: