DUYURU
Kapat
Tecrübelerinizi takip edin!
Sitemizde YAZAR olmak isteyenler yukarıdaki "yazar ol" butonunu kullanarak üye olabilirler. Artık yeni üyelere aktivasyon linki göndermiyoruz. Direkt giriş yapıp paylaşım yapabilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin paylaşımlarını otomatik olarak yayınlamamak için ilk defa üye olup tecrübe paylaşan arkadaşların paylaşımlarını bir süre bekletmek zorunda kalıyoruz. Yeni üyeyseniz paylaştığınız tecrübenin yayınlanması birkaç gün sürebilir. Takip ediniz.
Sayfa:

4 metrekare alanda yaşamakToplam 2 fotoğraf bulunmaktadır
Daha evvel küçük bir evde yaşantısını anlatan birine denk gelmiştim youtube'da. Videodaki kişi benim tecrübe ettiğim bu yaklaşık 4 metrekarelik odanın 2 katı bir alanda yaşıyordu. Mekan yine uzak doğu fakat başka bir ülke idi. Orada mevcut taban alanının üzerine inşa edilmiş bir asma kat olduğudan hacmen cok daha fazla alana sahiptiler.

Buradaki durum çok daha minimal. Örneğin evin iç kısmında mutfak bölümüne ait bir lavabo bile yok. Ama bunun dışında herşey var. Televizyon, DVD player, buzdolabı, ocak vs. Kendi çektiğim videoda da durumu izah etmeye çalıştım. Bana gayet hoş gözüktü.

Bizim standart 3+1 Türk evleri ile kıyasladığımızda çok acayip bir durummuş gibi gelebilir. Biliyorsunuz bizde 90ların ev standardı 100 metrekare civarında. Yani bunun 20-25 katı büyüklüğünde. Şimdilerde ise ortalamamız düşüyor.
Sayfa: